headerImage
Суспільний інтерес

3 складові пакету економічної допомоги для вирішення наслідків пандемії в США

Роман Скрипин

Переговори про новий пакет економічної допомоги зайшли в глухий кут. Дональд Трамп вирішив припинити їх до завершення виборів

Президент також стверджував, що економіка відновлюється, проте більшість регіонів США, як і раніше, охоплені глибокою рецесією, і є деякі тривожні ознаки того, що ситуація надалі погіршуватиметься. Так чи інакше, залишається надія, що думки експертів будуть враховані в недалекому майбутньому.

Раніше Бюро статистики праці опублікувало щомісячний звіт про зайнятість, і він не оптимістичний. Рівень безробіття серед робітників у вересні 2020 року становив 7%. Всі ці сигнали повинні стати тривожними знаками для тих, хто хоче, щоб економіка швидко відновилася та стала на стабільний шлях розвитку. Зрештою, економіка – це всі люди: мільйони співробітників, клієнтів та власників бізнесу.

Економіка, в якій процвітають лише деякі, не розрахована на довге існування. Саме тому голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл закликав Конгрес зробити більше зусиль для підтримки відновлення та зміцнення слабких місць. Занадто низька підтримка може призвести  до слабкого відновлення, створивши непотрібні труднощі для сімей та підприємств, згідно з даними CNN.

Якщо взяти до уваги цю пропозицію, то потрібно здійснити величезні державні витрати та інвестиції. Кожен долар державних витрат може викликати додаткову економічну активність на суму понад один долар. Нова стимулююча угода зі сторони федерального уряду – це єдиний спосіб інвестувати в потрібному масштабі. Пакет федеральних заходів стимулювання повинен стати великим за форматом дії, як і бути націленим на інвестиції, щоб гарантувати, що відновлення охопить всіх:

1.Більше підтримки для державних та місцевих органів влади

Штати та населені пункти стикаються з серйозним дефіцитом бюджету в результаті економічного спаду. Передбачуваний результат полягає в тому, що звільнення державних службовців будуть збільшуватися, і тільки у вересні 2020 року їх показник склав 180 000. Це, звичайно, погані новини для кожного з цих працівників. Пряма допомога дозволить людям працювати та витрачати гроші в межах діяльності місцевих підприємств.

2.Збільшення допомоги по безробіттю

Влітку 2020 року люди, які втратили роботу, знали, що все ще мають дохід. Це сталося завдяки наданню 600 доларів на тиждень до звичайної допомоги з безробіття. На жаль, ця допомога закінчилася в кінці липня 2020 року. Конгрес повинен відновити цю фінансову допомогу і поступово скорочувати, якщо економічні умови значно покращаться.

3.Допомога в питаннях харчування, житла та догляді за дітьми

Також необхідно вкладати кошти в продовольчу та житлову допомогу. Ніхто не виграє, коли сім’ї втрачають будинки або голодують. І все ж 22 мільйони осіб страждають від нестачі продовольства, в той час як майже третина дорослого населення перебуває під загрозою виселення. Необхідно збільшити пільги за Програмою додаткової продовольчої допомоги, продовжити мораторій на виселення та надати більш пряму екстрену допомогу в оренді житла.

Важливо вимірювати успіх, не тільки на підставі середніх або сукупних значень. Середній рівень безробіття мало що значить для населення. Слід детальніше вивчати дані та зосередити увагу на расовій, гендерній нерівності, як і на нерівності доходів, які посилюються цією кризою. Якщо ці проблеми збережуться або, що ще гірше, збільшаться, будуть серйозні ускладнення в суспільстві. Таким чином, варто ретельно проаналізувати ситуацію та врахувати необхідні кроки для їх вирішення.

Теги розділу

пакет
пандемия
помощь
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишився 4 дні 5 годин

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишився 4 дні 5 годин

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишився 4 дні 5 годин

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись