headerImage
Політична мапа

50х50: українці коливаються в питанні введення онлайн-голосування на виборах

Антон Годенко

Новий вид голосування не популярний серед людей старшого віку

Ідея впровадження онлайн-голосування періодично актуалізується і в Україні, однак думки громадян не є однорідними в даному питанні. Такі результати дослідження громадської думки призводить Соціологічна служба R@B Group.

За даними соцопитування, поки в своєму ставленні до такої новації українці розділилися майже порівну: підтримують впровадження онлайн-голосування на виборах 38% потенційних виборців, а не підтримують – 40%. Ще 13% жителів України це байдуже, а 9% – не визначились.

Відмінності в ставленні до впровадження онлайн-голосування найбільш проявлені в залежності від віку та політичних уподобань респондентів. Так найбільш прихильною до впровадження онлайн-голосування є молодь (підтримує дві третини). Також прихильники онлайн-голосування помітно переважають серед «тридцятирічних» українців.

Водночас серед «сорокарічних» виборців переважання прихильників онлайн-голосування є мінімальним, а серед виборців віком від 50 років вже переважають противники онлайн-голосування.

Крім того, готовність українців особисто скористатися можливістю онлайн-голосування під час найближчих виборів в цілому корелюється зі ставленням до ідеї: не готові до цього 48% потенційних виборців, тоді як готові – 42%, а кожен десятий (10%) – не визначився.

Опитування проводилося в період з 10 по 21 липня 2021 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 1 813 респондентів у віці від 18 років і старше у всіх регіонах України за винятком окремих непідконтрольних територій в Донецькій і Луганській областях, АР Крим, та м. Севастополь. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, зміна клімату викликає занепокоєння у 84% українців – вони переконані, що на наших очах на планеті відбувається глобальна зміна клімату.

вибориголосуванняонлайн
Опитування
poll5x
26

голосів

Голосування

Залишилось 24 дні 23 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись