headerImage
Політична мапа

50х50: українці коливаються в питанні введення онлайн-голосування на виборах

Антон Годенко

Новий вид голосування не популярний серед людей старшого віку

Ідея впровадження онлайн-голосування періодично актуалізується і в Україні, однак думки громадян не є однорідними в даному питанні. Такі результати дослідження громадської думки призводить Соціологічна служба R@B Group.

За даними соцопитування, поки в своєму ставленні до такої новації українці розділилися майже порівну: підтримують впровадження онлайн-голосування на виборах 38% потенційних виборців, а не підтримують – 40%. Ще 13% жителів України це байдуже, а 9% – не визначились.

Відмінності в ставленні до впровадження онлайн-голосування найбільш проявлені в залежності від віку та політичних уподобань респондентів. Так найбільш прихильною до впровадження онлайн-голосування є молодь (підтримує дві третини). Також прихильники онлайн-голосування помітно переважають серед «тридцятирічних» українців.

Водночас серед «сорокарічних» виборців переважання прихильників онлайн-голосування є мінімальним, а серед виборців віком від 50 років вже переважають противники онлайн-голосування.

Крім того, готовність українців особисто скористатися можливістю онлайн-голосування під час найближчих виборів в цілому корелюється зі ставленням до ідеї: не готові до цього 48% потенційних виборців, тоді як готові – 42%, а кожен десятий (10%) – не визначився.

Опитування проводилося в період з 10 по 21 липня 2021 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 1 813 респондентів у віці від 18 років і старше у всіх регіонах України за винятком окремих непідконтрольних територій в Донецькій і Луганській областях, АР Крим, та м. Севастополь. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, зміна клімату викликає занепокоєння у 84% українців – вони переконані, що на наших очах на планеті відбувається глобальна зміна клімату.

Теги розділу

вибори
голосування
онлайн
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись