headerImage
Суспільний інтерес

65% українського кордону з Росією залишаються вразливими, – СБУ

Анна Головаш

Вздовж кордону України перебуває понад 100 тисяч російських  військ

ФОТО: radiosvoboda.org

65% українського кордону вразливі, інші 35% на західному напрямку також потребують особливої уваги. Росія активно використовує і підживлює націоналістичні рухи в цих країнах, щоб впливати на ситуацію в Україні. Наприклад, в  Угорщині.

Про це заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов на всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни», передає «Радіо Свобода».

Крім того,  підкреслив голова СБУ, вздовж кордону та в анексованому Криму перебуває понад 100 тисяч одиниць бойового та чисельного складу Збройних сил Росії. За його словами, йдеться про танки, бойові літаки, вертольоти, кораблі, батальйонні тактичні групи та групи ракетних військ і артилерії.

«Так, на сьогодні ситуація дещо стабілізувалася. Але ми маємо усвідомлювати: хоч Росія і відвела частину своїх військ – загроза нікуди не поділася», – наголосив Іван Баканов.

Нагадаємо, протягом березня–квітня  Росія активно стягувала свої війська до кордону з Україною. Загалом Росія сконцентрувала понад 150 тисяч російських військових на кордоні України та в Криму. Це викликало серйозне занепокоєння в США і Європі. Згодом Кремль заявив, що війська повертаються з кордонів, однак досі цього не сталося. За даними видання Тhe New York Times, Росія залишила на кордоні з Україною 80 тисяч військових.

Теги розділу

кордон
територія
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись