headerImage
Політична мапа

7 із 20 парламентарів фракції «Голос» покидають партію

Олег Приходько

Якщо врахувати, що ще 6 нардепів-членів фракції «Голос» і не були партійцями «Голосу», у фракції лишилося тільки 7 представників цієї партії

Публічно оголосили про вихід з партії «Голос» парламентарі Олександра Устінова, Соломія Бобровська, Ольга Стефанишина, Юлія Клименко, Ярослав Юрчишин, Роман Лозинський та Володимир Цабаль.

Ольга Стефанишина подала заяву про вихід з партії на клаптику туалетного паперу, стверджуючи, що «Голос» і голоси майже мільйона українців, які за цю партію голосували, злито в унітаз.

Ознаки краху партії з’явилися на початку 2021 року, коли з політради партії був виключений Сергій Притула та декілька інших депутатів (7 червня Притула остаточно покинув партію «Голос»). Потім, 30 березня, 10 народних депутатів від партії «Голос» – рівно половина фракції у Верховній Раді – офіційно зажадали перевиборів керівництва партії. Однак лідери партії Кіра Рудик й Ярослав Железняк і досі перебувають на своїх партійних посадах.

За партію «Голос» на чолі зі Святославом Вакарчуком на парламентських виборах 2019 року в багатомандатному окрузі проголосувало понад 850 тисяч виборців (5,8%). При цьому у Львові та сусідніх округах Львівщини за «Голос» голосувало 20%–25% виборців, у закордонному окрузі майже 20%, в округах Києва 10%–15% виборців. В одномандатних округах у Львові у 2 із 3 округів міста вибори виграли висуванці від «Голосу», ще одна мажоритарниця від «Голосу» виграла в окрузі, що прилягає до Львова.

11 червня минулого 2020 року лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук подав прохання про складання повноважень депутата ВР і повноважень глави партії.

Нагадаємо, менше двадцяти відсотків українців готові вступити у партію.

 

Теги розділу

голос
парламентарій
партія
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись