Прокуратура стверджує, що боти використовувалися як для поширення протестних настроїв, так і для викрадання грошей
За процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва викрито діяльність «ботоферми», в якій 9 працівниками було створено 6 тисяч аккаунтів у соцмережах.
При цьому для створення 500 верифікованих фейсбук-аккаунтів у соцмережах зловмисники використали підроблені фото паспортів громадян України, які надавали службі підтримки Фейсбуку для підтвердження справжності особи.
Аккаунти використовувалися для створення публікацій та коментарів на замовлення третіх осіб – зокрема, матеріалів, спрямованих на посилення протестних настроїв в Україні. Правоохоронці вилучили техніку з доказами отримання цих замовлень. Оплату цих постів «ботоферма» приймала на понад 100 анонімних банківських карток.
Крім того, у змові з власниками «шахрайських кол-центрів» власники «ботоферми» використовували свої аккаунти для заманювання потенційних жертв на фішингові сайти, за допомогою яких у режимі онлайн викрадали кошти.
Слідчі дії тривають; до розслідування приєднався Департамент СБУ з контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.
Нагадаємо, хакер вгадав пароль до твіттер-аккаунту Трампа з п’яти спроб.