headerImage
Суспільний інтерес

9 киян створили 6 тисяч бот-аккаунтів: викрито діяльність «ботоферми»

Олег Приходько

Прокуратура стверджує, що боти використовувалися як для поширення протестних настроїв, так і для викрадання грошей

За процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва викрито діяльність «ботоферми», в якій 9 працівниками було створено 6 тисяч аккаунтів у соцмережах.

При цьому для створення 500 верифікованих фейсбук-аккаунтів у соцмережах зловмисники використали підроблені фото паспортів громадян України, які надавали службі підтримки Фейсбуку для підтвердження справжності особи.

Аккаунти використовувалися для створення публікацій та коментарів на замовлення третіх осіб – зокрема, матеріалів, спрямованих на посилення протестних настроїв в Україні. Правоохоронці вилучили техніку з доказами отримання цих замовлень. Оплату цих постів «ботоферма» приймала на понад 100 анонімних банківських карток.

Крім того, у змові з власниками «шахрайських кол-центрів» власники «ботоферми» використовували свої аккаунти для заманювання потенційних жертв на фішингові сайти, за допомогою яких у режимі онлайн викрадали кошти.

Слідчі дії тривають; до розслідування приєднався Департамент СБУ з контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Нагадаємо, хакер вгадав пароль до твіттер-аккаунту Трампа з п’яти спроб.

аккаунтботоферма
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 24 години

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишилось 3 дні 0 годин

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll7x
5

голосів

Голосування

Залишилось менше 1 години

На що Ви витратите "Вовину тисячу"?

З моменту запуску у дію чергової президентської "турботи" про підняття благополуччя трудящіх - початку виплати з 19 грудня минулого року 1 тисячі віртуальних гривень вакцинованим українцям, понад 6,1 млн громадян подали заявки на отримання цих коштів. Крім того, за три тижні бажаючі відкрили 7,1 млн карток у банках для нарахування виплат. У результаті таких дій станом на кінець року 638 млн гривень громадяни вже отримали від держави. На що Ви плануєте витратити "Вовину тисячу"?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись