headerImage
Політична мапа

Біля кордонів України Росія зосередила близько 94 тисячі військових і до 7 тисяч бойової техніки

Анна Головаш

За даними розвідки, поблизу українського кордону досі багато російських військових

Ілюстративне фото

Росія продовжує утримувати на українському напрямку угрупування загальною чисельністю близько 94 тис. осіб, понад 1 250 танків, 3,2 тис. бойових броньованих машин, 1,7 тис. артилерійських систем різного калібру, 600 бойових літаків та вертольотів, 90 кораблів і підводних човнів.

Про це повідомив начальник адміністративного управління Головного управління розвідки Міноборони Віктор Мертвиченко у відповіді на інформаційний запит УНІАН щодо безпекової ситуації на українсько-російському кордоні.

Зокрема, з 22 квітня, коли було оголошено про початок відведення військ РФ від кордонів України і до 18 червня ГУР Міноборони фіксує часткове відведення російських військ від державного кордону України та з тимчасово окупованої території АР Крим.

«Нарощування угрупування ЗС РФ поблизу держкордону України становитиме безпосередню воєнну загрозу нашій державі», – наголошують у розвідці.

Зазначається, що більшість особового складу ЗС РФ, передислокованого до державного кордону, повернуто в пункти постійної дислокації. Водночас, на російських полігонах поблизу держкордону України залишилась їхня бойова техніка.

ГУР МО прогнозує повернення наприкінці червня особового складу зазначених підрозділів для участі у спільному стратегічному навчанні ЗС РФ та Білорусі «Захід-2021».

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Росія обіцяла відвести від українського кордону свої війська, але насправді відвела ледь 12 тисяч військових зі складу стотисячного угруповання. Тому про дійсне відведення не йдеться.

Теги розділу

кордон
РФ
Останні новини
Опитування
poll7x
4 062

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 3 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 3 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись