headerImage
Суспільний інтерес

Більше 300 українців попросили притулку в Польщі

Анна Головаш

Минулого року найчастіше у польського уряду просили притулку росіяни, білоруси та українці

ФОТО: vecernji.ba

У 2020 році українці потрапили в трійку лідерів за кількістю громадян, які попросили притулку в Польщі. Про це повідомляє «Польське радіо».

Всього ж у минулому році до польського уряду звернулися за наданням притулку майже три тисячі осіб, з яких більшість росіян і білорусів. Так, найбільше заяв на отримання притулку в Польщі подали росіяни – 1 283 громадянина РФ. За ними 407 білорусів та 317 українців.

Також зверталися і громадяни Афганістану та Таджикистану. Таких було 120 і 87 осіб відповідно.

Згідно з даними польського Управління з питань іноземців, Польща в 2020 році отримала в два рази менше заяв на отримання міжнародного захисту. У минулому році таких заяв було 2,8 тисячі, а в 2019 році – близько 4,1 тисячі.

В управлінні таке явище пов’язують зі світовою пандемією COVID-19, через яку майже у всіх країнах був введений жорсткий карантин і обмеження на подорожі.

Там також відзначили, що 244 тисячі українців мають дійсний дозвіл на проживання у Польщі. Зокрема в минулому році 29 тисяч українських громадян отримали дозволи на перебування в цій країні. Це найбільша кількість дозволів, яка була видана іноземцям польським урядом.

Так, згідно з даними установи, в 2020 році в Польщі також дозволи на проживання отримали громадяни Білорусі – 3,2 тисячі, Грузії – 2,4 тисячі, Молдови – 1,2 тисячі та Південної Кореї – 500 осіб. Більшість виданих дозволів на проживання у Польщі пов’язана із роботою.

Нагадаємо, на кордоні з Польщею затримали більше 100 українців і молдаван з фальшивими документами.

Теги розділу

убежище
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись