headerImage
Суспільний інтерес

Більше половини українців не планують робити щеплення, – опитування

Антон Годенко

Найнижчий рівень охоплення вакцинацією спостерігається серед старших людей

Більше половини дорослих українців заявили, що не планують вакцинуватись від COVID-19 у найближчій перспективі, і ці показники є одними з найвищих у світі та порівняно з сусідніми державами. Такі дані дослідження громадської думки оприлюднює Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

Результати опитування показують частку вакцинованих від COVID-19 осіб, майже ідентичну з офіційною статистикою, і становлять близько 18,4% дорослого населення країни, яке постійно проживає в Україні.

Натомість понад 56% дорослого населення країни говорить, що не планує робити щеплення в найближчій перспективі, а про готовність вакцинуватися найближчим часом заявляє 25,1% опитаних.

Цікавий і той факт, що респонденти, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують вакцинуватись значно рідше, аніж ті, які перехворіли на коронавірус.

Водночас найнижчий рівень охоплення вакцинацією спостерігається серед старших людей, які перебувають в зоні ризику. Так, згідно з даними офіційної статистики, станом на 6 вересня 2021 року, лише 7,6% осіб, яким понад 80 років, отримали принаймні одну дозу вакцини. Водночас показник для осіб 40–59 років наближається до 20%.

Єдина аргументація не вакцинуватись – яка у категорії респондентів 55+ років є більшою, ніж в інших вікових групах – «не можу вакцинуватись за станом здоров’я». А причини вкрай низького охоплення рівня вакцинування старшого населення можуть полягати у низькій мобільності значної частини таких людей, та малій кількості вакцинальних бригад, які працюють за місцем проживання особи, особливо у сільській місцевості.

Також загалом респонденти не підтримують запровадження обов’язкової вакцинації для всіх повнолітніх громадян. «За» виступають трохи більше 23% опитаних. Проти – майже 52%.

Опитування проводилося впродовж 14–24 серпня 2021 року. Було опитано 2 001 особу серед дорослого населення в усіх регіонах України, за винятком окупованих АР Крим і окремих районів у Донецькій та Луганській областях. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що упродовж трьох літніх місяців у дев’ять разів збільшились показники вакцинації населення від COVID-19.

COVID-19вакцинациявакцинаціяопитуванняопрос
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись