Даних про необхідність буферної дози вакцини від COVID-19 досі немає
Бустерні (треті) дози антіковідної вакцини можуть бути корисними для деяких людей зі слабкою імунною системою, але населенню загалом вони все ще не потрібні, оскільки мільярди людей в усьому світі залишаються нещепленими від коронавірусу. Про це заявила група міжнародних експертів, повідомляє УНІАН із посиланням на The New York Times.
До групи вчених, які досліджували це питання, входять, зокрема, експерти з американської Адміністрації з контролю за продуктами і ліками (FDA) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Серед 18 авторів дослідження є Філіп Краузе і Маріон Грубер, які раніше оголосили, що залишать FDA, в тому числі, через те, що не згодні з прагненням адміністрації президента США Джо Байдена застосувати бустерну дозу вакцини до того, як свої висновки з цього приводу зроблять вчені.
«Обмежений запас COVID-вакцин врятує найбільше життів, якщо вони стануть доступними для людей, які мають значний ризик серйозних захворювань і ще не отримали жодної вакцини», – зазначили експерти.
Читати також: За півроку в США викинули понад 15 мільйонів доз антиковідних вакцин
Нагадаємо, про необхідність імунізації трьома дозами своїх препаратів заявили мало не всі виробники схвалених COVID-вакцин. Передбачається, що це забезпечить ефективність вакцинації, зокрема, проти штаму «Дельта». Наразі Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики в Україні також розглядає рішення про необхідність щеплення третьої дозою вакцини від коронавірусу.