headerImage
Суспільний інтерес

Близько 7 000 українців відбувають покарання за кордоном

Наталія Бойко

З них 2 тисячі зараз знаходяться у в’язницях Російської Федерації

Наразі в місцях позбавлення волі за кордоном перебувають близько 7 000 українських громадян. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова, виступаючи на 20-й конференції Альянсу з протидії торгівлі людьми ОБСЄ.

Серед українців, які потрапили за ґрати за межами батьківщини, є жертви торгівлі людьми, які були обманом або силоміць залучені до перевезення і розповсюдження наркотиків за кордоном. Як розповіла Денісова, лише за останні чотири роки Нацполіція розслідувала 222 кримінальних справи за цими фактами.

«Коли українці дізнаються, що здійснюють перевезення або збут саме наркотичних речовин, а не будь-яких інших товарів, в більшості випадків припиняють свою зазначену діяльність. Винуватці передають інформацію про них правоохоронцям, і громадян України арештовують і судять», – повідомила Денісова.

Найбільше українців зараз перебуває у в’язницях Російської Федерації – 2 000 чоловік. 186 осіб відбувають покарання в Греції: в більшості випадків це моряки, найняті турецькими компаніями які виявили, що насправді їх роботодавці займаються перевезенням нелегальних мігрантів до Європи.

За словами Денісової, найчастіше українські в’язні знаходяться в незадовільних умовах, не мають зв’язку з довколишнім світом, не отримують належної медичної та юридичної допомоги, не можуть зв’язатися з українським консулом.

«Судові органи, в тому числі Російської Федерації, ігнорують надані громадянами України документи, що підтверджують їхній статус жертви торгівлі людьми. Статус жертви має значення при помилуванні, умовно-достроковому звільненні, застосуванні амністії та зменшенні покарання», – пояснила омбудсмен.

«Що важливо: лише протягом 2019 року в Україні статус осіб, що постраждали від торгівлі людьми, встановлено 185 громадянам, з яких 65 осіб постраждали в Україні, а 120 громадян стали жертвами транскордонної злочинної діяльності. І тому системною проблемою є неможливість довести потрапляння в таку ситуацію людини», – зазначила вона.

 

Денисоваконсулпокаранняпомощь
Опитування
poll5x
23

голоси

Голосування

Залишилось 25 днів 6 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись