headerImage
Суспільний інтерес

Близько 7 000 українців відбувають покарання за кордоном

Наталія Бойко

З них 2 тисячі зараз знаходяться у в’язницях Російської Федерації

Наразі в місцях позбавлення волі за кордоном перебувають близько 7 000 українських громадян. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова, виступаючи на 20-й конференції Альянсу з протидії торгівлі людьми ОБСЄ.

Серед українців, які потрапили за ґрати за межами батьківщини, є жертви торгівлі людьми, які були обманом або силоміць залучені до перевезення і розповсюдження наркотиків за кордоном. Як розповіла Денісова, лише за останні чотири роки Нацполіція розслідувала 222 кримінальних справи за цими фактами.

«Коли українці дізнаються, що здійснюють перевезення або збут саме наркотичних речовин, а не будь-яких інших товарів, в більшості випадків припиняють свою зазначену діяльність. Винуватці передають інформацію про них правоохоронцям, і громадян України арештовують і судять», – повідомила Денісова.

Найбільше українців зараз перебуває у в’язницях Російської Федерації – 2 000 чоловік. 186 осіб відбувають покарання в Греції: в більшості випадків це моряки, найняті турецькими компаніями які виявили, що насправді їх роботодавці займаються перевезенням нелегальних мігрантів до Європи.

За словами Денісової, найчастіше українські в’язні знаходяться в незадовільних умовах, не мають зв’язку з довколишнім світом, не отримують належної медичної та юридичної допомоги, не можуть зв’язатися з українським консулом.

«Судові органи, в тому числі Російської Федерації, ігнорують надані громадянами України документи, що підтверджують їхній статус жертви торгівлі людьми. Статус жертви має значення при помилуванні, умовно-достроковому звільненні, застосуванні амністії та зменшенні покарання», – пояснила омбудсмен.

«Що важливо: лише протягом 2019 року в Україні статус осіб, що постраждали від торгівлі людьми, встановлено 185 громадянам, з яких 65 осіб постраждали в Україні, а 120 громадян стали жертвами транскордонної злочинної діяльності. І тому системною проблемою є неможливість довести потрапляння в таку ситуацію людини», – зазначила вона.

 

Теги розділу

Денисова
консул
покарання
помощь
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 13 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 13 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 13 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись