headerImage
Суспільний інтерес

Близько половини українців проти подвійного громадянства, – опитування

Антон Годенко

Заперечення проти ідеї множинного громадянства зумовлене російською агресією

Ідею запровадження множинного громадянства в Україні не підтримують 48% громадян. Такі результати дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

Водночас, за даними соцопитування, 24% респондентів висловлюються за можливість запровадження подвійного громадянства для всіх країн, 11% підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами ЄС і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії. А майже 5% виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР. Не змогли визначитися з відповіддю всього 5% опитаних.

Цікаво, що найбільшу підтримку ідеї подвійного громадянства висловили 33% респондентів зі східного макрорегіону, 42% респондентів віком 18–29 років, по 29% респондентів, які можуть дозволити собі купити коштовні речі та тих, хто може дозволити купити собі майже все, що хоче, 29% тих, хто виїздив за кордон протягом 2017–2021 рр.

Водночас найкатегоричніше проти ідеї подвійного громадянства виступили 55% респондентів із західного макрорегіону, більшість респондентів віком понад 30 років та менше 70 років (51% серед опитаних віком 30–39 років, 53% серед опитаних віком 40­–49 років, 55% серед опитаних віком 50–59 років, 52% серед опитаних віком 60–69 років), 53% респондентів, яким грошей вистачає на їжу, але купувати одяг вже важко та 51% тих, хто не виїжджав за кордон протягом останніх чотирьох років.

На думку експертів, можна також обґрунтовано припустити, що заперечення проти ідеї подвійного громадянства зумовлене російською агресією, в тому числі насильницькою паспортизацією громадян України у Криму та в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Респонденти можуть побоюватися, що у разі безумовного поширення подвійного громадянства на всі країни Росія скористається цим для ще більшого впливу на Україну.

Опитування проводилося з 22 жовтня до 12 листопада 2021 року. Методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів було опитано 2 003 осіб від 18 років в усіх областях України, крім тимчасово окупованих АР Крим і окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка не перевищує: 2.4%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного дослідження, позитивно ставляться до української діаспори за кордоном 67% українців.

гражданствогромадянствоопитуванняопроспаспорт

Поширити:

Вам може сподобатись