headerImage
Суспільний інтерес

Бракує тестів: в Словаччині відклали повторне тестування населення на COVID-19

Наталія Бойко

Через логістичні труднощі доставка нових тестів затримується

Повторне масове тестування населення Словаччини на коронавірус відкладено на невизначений час. Як повідомляє «Цензор» з посиланням на Slovak Spectator, уряд був змушений ухвалити це рішення через брак тестів.

Проведення тестування було заплановане на 6-7 грудня, однак поставка 16 мільйонів тестів, про яку домовився уряд Словаччини, затримується. Що стосується вже наявних тестів, то їх для такого масштабного заходу не вистачить, йдеться в повідомленні.

Читати також: У Чехії хочуть безкоштовно протестувати на коронавірус всіх бажаючих

Крім того, пропозиція про проведення повторного тестування викликала критику з боку словацького суспільства. Основним аргументом противників ідеї є статистика захворюваності на COVID-19, яку не вдалося зменшити на тривалий час після першого тестування. У зв’язку з цим асоціація міст і громад Словаччини вимагає від уряду взагалі відмовитися від загальнонаціональних тестувань, а замість цього зосередитися на тестуванні вразливих груп населення.

Нагадаємо, Словаччина почала масове тестування дорослого населення країни наприкінці жовтня – початку листопада.

Теги розділу

коронавирус
коронавірус
Словакия
Словакія
тест
тести
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 12 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 12 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 12 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись