headerImage
Суспільний інтерес

Чорнобильську зону хочуть додати до списку ЮНЕСКО

Анна Головаш

Чорнобильський заповідник потрапив у міжнародну базу природоохоронних територій

Чорнобильську зону можуть визнати всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. Для того, щоб це стало реальністю, Міністерство культури та інформаційної політики планує перетворити зону відчуження на популярне туристичне місце. Про це заявив міністр відомства Олександр Ткаченко на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

За його словами, міністерство подасть Чорнобильський комплекс на попередній список спадщини ЮНЕСКО вже до 31 березня 2021 року.

«Минуло вже майже 35 років… Зараз зона відчуження – туристичний магніт. В 2019 р. її відвідало понад 120 тисяч туристів, а початок цього року був найуспішнішим за весь час з точки зору кількості відвідувачів. Але прийшов карантин… І час, який він нам дає, повинні використовувати правильно», – передає слова Ткаченко портал Elitexpert.

Перед тим, як подавати заявку на внесення до списку ЮНЕСКО, Україні необхідно затвердити єдину процедуру відвідування Чорнобильської зони, розробити маршрути і підготувати екскурсоводів. Також потрібно буде привести до ладу і саме туристичне місце за допомогою реставраторів, забезпечити базову інфраструктуру, прорахувати всі можливі ризики і розробити правила безпеки на всі випадки, і, звичайно ж, створити бренд Чорнобильської зони.

Ткаченко каже, що зараз найпопулярніший об’єкт зони радіолокаційна станція і місто-привид Прип’ять. Але там є ще безліч локацій, які також потрібно зробити цікавими для туристів.

«Майбутні покоління мають побачити все на власні очі та усвідомити масштаби трагедії квітня 1986 року. Про те, як колись одна ніч перетворила перспективне молоде місто Прип’ять на привида», – написав міністр.

Тим часом екосистема освоюється на покинутій території після катастрофи на ЧАЕС. Без людського втручання там відновлюються популяції звірів і навіть тих, які вже сотні років не з’являлися на тій території. Тому Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник потрапив до бази природоохоронних територій світу The World Database on Protected Area.

Це спільний проект між Програмою ООН з охорони навколишнього середовища та Міжнародним союзом охорони природи, повідомляють на офіційній сторінці заповідника у «Фейсбук».

Українські вчені нараховують у чорнобильських лісах близько трьох тисяч оленів, майже півтори тисячі лосів, близько тисячі кабанів і ще приблизно 180 коней Пржевальського. Також там знайшли з десяток ведмедів, які зникли з цього регіону вже сотні років тому.

Нагадаємо, у світовому рейтингу добробуту Україна посіла 92 місце із 167 можливих.

Теги розділу

база
заповідник
ЮНЕСКО
Останні новини
Опитування
poll2x
52

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 19 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

3 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись