headerImage
Суспільний інтерес

Чорнобильську зону хочуть додати до списку ЮНЕСКО

Анна Головаш

Чорнобильський заповідник потрапив у міжнародну базу природоохоронних територій

Чорнобильську зону можуть визнати всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. Для того, щоб це стало реальністю, Міністерство культури та інформаційної політики планує перетворити зону відчуження на популярне туристичне місце. Про це заявив міністр відомства Олександр Ткаченко на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

За його словами, міністерство подасть Чорнобильський комплекс на попередній список спадщини ЮНЕСКО вже до 31 березня 2021 року.

«Минуло вже майже 35 років… Зараз зона відчуження – туристичний магніт. В 2019 р. її відвідало понад 120 тисяч туристів, а початок цього року був найуспішнішим за весь час з точки зору кількості відвідувачів. Але прийшов карантин… І час, який він нам дає, повинні використовувати правильно», – передає слова Ткаченко портал Elitexpert.

Перед тим, як подавати заявку на внесення до списку ЮНЕСКО, Україні необхідно затвердити єдину процедуру відвідування Чорнобильської зони, розробити маршрути і підготувати екскурсоводів. Також потрібно буде привести до ладу і саме туристичне місце за допомогою реставраторів, забезпечити базову інфраструктуру, прорахувати всі можливі ризики і розробити правила безпеки на всі випадки, і, звичайно ж, створити бренд Чорнобильської зони.

Ткаченко каже, що зараз найпопулярніший об’єкт зони радіолокаційна станція і місто-привид Прип’ять. Але там є ще безліч локацій, які також потрібно зробити цікавими для туристів.

«Майбутні покоління мають побачити все на власні очі та усвідомити масштаби трагедії квітня 1986 року. Про те, як колись одна ніч перетворила перспективне молоде місто Прип’ять на привида», – написав міністр.

Тим часом екосистема освоюється на покинутій території після катастрофи на ЧАЕС. Без людського втручання там відновлюються популяції звірів і навіть тих, які вже сотні років не з’являлися на тій території. Тому Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник потрапив до бази природоохоронних територій світу The World Database on Protected Area.

Це спільний проект між Програмою ООН з охорони навколишнього середовища та Міжнародним союзом охорони природи, повідомляють на офіційній сторінці заповідника у «Фейсбук».

Українські вчені нараховують у чорнобильських лісах близько трьох тисяч оленів, майже півтори тисячі лосів, близько тисячі кабанів і ще приблизно 180 коней Пржевальського. Також там знайшли з десяток ведмедів, які зникли з цього регіону вже сотні років тому.

Нагадаємо, у світовому рейтингу добробуту Україна посіла 92 місце із 167 можливих.

базазаповідникЮНЕСКО
Опитування
poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 29 днів 0 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись