headerImage
Суспільний інтерес

«Cільпо» купує мережу «Фуршет», у якій залишилося 39 супермаркетів

Олег Приходько

На піку успіху, в 2013 році, «Фуршет» мав 107 супермаркетів в Україні та 10 у Молдові. Але в наступні 10 років справи найстарішої національної рітейл-мережі пішли кепсько, дві третини мережі довелося закрити

У січні 2021 року Господарський суд Дніпропетровської області відкрив справу про банкрутство мережі «Фуршет» (у Дніпрі зареєстрована компанія, що володіє цією FMCG-мережею). Позов подали постачальники, яким «Фуршет» не сплатив за поставлені у 2020 році товари понад 50 мільйонів гривень.

Серед причин падіння першої національної FMCG-мережі, що протрималася чверть століття на ринку, аналітики назвали неграмотну логістику. Так, 70–80% прибутку давали київські магазини «Фуршет» і «Фуршет-Гурман» (наразі їх у столиці 11, було понад півсотні), оскільки скупчення магазинів в одному місті зменшує логістичні витрати. Тоді як більшість «Фуршетів» в облцентрах і райцентрах були відкриті в кількості 1 супермаркета на місто – логістичні витрати виявилися грандіозними і зробили майже всі регіональні «Фуршети» збитковими.

Також експерти зауважували моральне старіння «Фуршетів» (фактично вони не мінялися з початку 2000-х) та відсутність у мережі «власного обличчя» (не було чіткого маркетингового позиціонування, зрозумілих покупцям переваг – що при появі поруч супермаркетів-конкурентів призводило до відтоку покупців). До речі, ті самі проблеми мали й українські супермаркети австрійської мережі Billa – тож через збитковість австрійці наприкінці 2020 року продали весь свій українській бізнес рітейлеру Novus.

Поки суд розглядає справу про банкрутство групи «Фуршет», Антимонопольний комітет України надав дозвіл на набуття контролю над активами цієї групи іншому FMCG-рітейлеру – групі компаній Fozzy Володимира Костельмана (вона включає в себе супермаркети «Cільпо», «Фора», службу доставки Justin, банк «Восток», аптечну мережу «Біла Ромашка», Ніжинський Консервний завод і низку інших агровиробництв).

«АМКУ проаналізував діяльність учасників концентрації у межах міст, на яких є перетин їх діяльності, – зазначено в релізі від регулятора, – і прийняв рішення, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, і надав відповідний дозвіл».

Як припускають аналітики, Володимир Костельман отримує магазини конкурента безоплатно – з умовами повної сплати восьмизначних боргів «Фуршету» постачальникам та нерозірвання чинних контрактів з ними на подальші поставки до цих супермаркетів.

Учасником покупки АМКУ називає ТОВ «Сільпо-Фуд» групи компаній Fozzy – що свідчить про наступний ребрендинг колишніх «Фуршетів» саме у «Сільпо».

Одночасно активний ребрендинг купленої мережі розгорнув учасник ще одної великої FMCG-концентрації – Novus Раймондаса Туменаса. Так, у лютому перший з колишніх супермаркетів Billa перевідкрито як Novus – і оголошено, що решта магазинів Billa в Україні стануть Novus’ами протягом наступних 9 місяців.

Теги розділу

продаж
супермаркет
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись