headerImage
Суспільний інтерес

«Cільпо» купує мережу «Фуршет», у якій залишилося 39 супермаркетів

Олег Приходько

На піку успіху, в 2013 році, «Фуршет» мав 107 супермаркетів в Україні та 10 у Молдові. Але в наступні 10 років справи найстарішої національної рітейл-мережі пішли кепсько, дві третини мережі довелося закрити

У січні 2021 року Господарський суд Дніпропетровської області відкрив справу про банкрутство мережі «Фуршет» (у Дніпрі зареєстрована компанія, що володіє цією FMCG-мережею). Позов подали постачальники, яким «Фуршет» не сплатив за поставлені у 2020 році товари понад 50 мільйонів гривень.

Серед причин падіння першої національної FMCG-мережі, що протрималася чверть століття на ринку, аналітики назвали неграмотну логістику. Так, 70–80% прибутку давали київські магазини «Фуршет» і «Фуршет-Гурман» (наразі їх у столиці 11, було понад півсотні), оскільки скупчення магазинів в одному місті зменшує логістичні витрати. Тоді як більшість «Фуршетів» в облцентрах і райцентрах були відкриті в кількості 1 супермаркета на місто – логістичні витрати виявилися грандіозними і зробили майже всі регіональні «Фуршети» збитковими.

Також експерти зауважували моральне старіння «Фуршетів» (фактично вони не мінялися з початку 2000-х) та відсутність у мережі «власного обличчя» (не було чіткого маркетингового позиціонування, зрозумілих покупцям переваг – що при появі поруч супермаркетів-конкурентів призводило до відтоку покупців). До речі, ті самі проблеми мали й українські супермаркети австрійської мережі Billa – тож через збитковість австрійці наприкінці 2020 року продали весь свій українській бізнес рітейлеру Novus.

Поки суд розглядає справу про банкрутство групи «Фуршет», Антимонопольний комітет України надав дозвіл на набуття контролю над активами цієї групи іншому FMCG-рітейлеру – групі компаній Fozzy Володимира Костельмана (вона включає в себе супермаркети «Cільпо», «Фора», службу доставки Justin, банк «Восток», аптечну мережу «Біла Ромашка», Ніжинський Консервний завод і низку інших агровиробництв).

«АМКУ проаналізував діяльність учасників концентрації у межах міст, на яких є перетин їх діяльності, – зазначено в релізі від регулятора, – і прийняв рішення, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, і надав відповідний дозвіл».

Як припускають аналітики, Володимир Костельман отримує магазини конкурента безоплатно – з умовами повної сплати восьмизначних боргів «Фуршету» постачальникам та нерозірвання чинних контрактів з ними на подальші поставки до цих супермаркетів.

Учасником покупки АМКУ називає ТОВ «Сільпо-Фуд» групи компаній Fozzy – що свідчить про наступний ребрендинг колишніх «Фуршетів» саме у «Сільпо».

Одночасно активний ребрендинг купленої мережі розгорнув учасник ще одної великої FMCG-концентрації – Novus Раймондаса Туменаса. Так, у лютому перший з колишніх супермаркетів Billa перевідкрито як Novus – і оголошено, що решта магазинів Billa в Україні стануть Novus’ами протягом наступних 9 місяців.

продажсупермаркет
Опитування
poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 26 днів 22 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись