headerImage
Політична мапа

Для збільшення ПЛР-тестування буде виділено понад чверть мільярда гривень

Антон Годенко

Приватним клінікам заплатять 100 мільйонів за залучення до здійснення «коронатестів»

Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо виділення додаткових 260 млн грн для проведення ПЛР-тестів. Про це повідомляє пресслужба КМУ з посиланням на інформацію міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

За його словами, цією постановою введено додатковий коефіцієнт при лабораторному дослідженні. Тобто лікарні, які можуть проводити відповідні лабораторні дослідження методом ПЛР, будуть отримувати за це додаткові кошти. У такий спосіб планується стимулювати збільшення кількості тестувань.

Крім цього, уряд затвердив постанову щодо залучення додаткових 260 млн гривень на збільшення кількості тестувань на коронавірус. З цих коштів 100 млн грн будуть направлені на контрактування приватних лабораторій і лабораторій інших форм власності для здійснення тестувань методом ПЛР.

«Цим рішенням ми розраховуємо на збільшення кількості тестів, які робляться нашим громадянам безоплатно. Ще 160 млн гривень направлені на додаткову закупівлю реагентів та лабораторного обладнання», – сказав Степанов.

Він зазначив, що також був прийнятий документ, яким затверджено механізм пілотного проекту реалізації та закупівлі специфічної, гіперімунної плазми крові. Ця плазма містить антитіла, що необхідні для виготовлення гіперімунного глобуліну.

«Це новий лікарський засіб, його клінічні випробування зараз здійснюються деякими країнами світу», – пояснив міністр.

Степанов також зазначив, що Кабмін ухвалив рішення щодо виділення 571 млн 035 тис. грн регіонам на забезпечення киснем місць, які знаходяться в лікарнях, виділених для лікування хворих на коронавірус, а також постанову, яка вносить зміни щодо спрощення процедури закупівлі новітніх тест-систем на антиген.

Нагадаємо, за даними Держказначейства, станом на 1 жовтня 2020 р. на придбання товарів та послуг для запобігання поширенню COVID-19 за рахунок бюджетів усіх рівнів здійснено платежів на суму 6,75 млрд гривень.

 

 

Теги розділу

дослідження
коронавірус
кошти
тести
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 4 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись