headerImage
Суспільний інтерес

До 170 тисяч гривень: у Раді запропонували штрафувати за підробку тестів на коронавірус

Наталія Бойко

За словами законодавців, фальсифікація будь-якої медичної продукції несе не меншу шкоду, ніж підробка ліків

Парламентський комітет з питань здоров’я нації підтримав законопроєкт, який пропонує ввести відповідальність за підробку медичної продукції. Наразі українське законодавство передбачає відповідальність лише за фальсифікацію лікарських засобів, повідомляє сайт Верховної Ради.

«Даний законопроєкт розроблено з метою захисту наших громадян від підробної медичної продукції, до якої, у тому числі, належать і тести на коронавірус», – заявив глава Комітету Михайло Радуцький.

За словами Радуцького, навмисне підроблена медпродукція (медичні вироби, харчові продукти для спеціальних медичних цілей, дієтичні добавки) представляє не меншу загрозу для життя і здоров’я, ніж підроблені ліки.

Законопроєкт №4491 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я» був зареєстрований 14 грудня. У ньому, зокрема, пропонується штрафувати за фальсифікацію медичної продукції на суму від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85–170 тисяч гривень).

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада прийняла закон про відповідальність підприємців за клієнтів без масок.

Теги розділу

коронавирус
коронавірус
штраф
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 18 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись