headerImage
Економіка

До України завезли понад тисячу комбайнів невідомого походження

Антон Годенко

Німеччина є лідером у постачанні зернозбиральної техніки

Впродовж останнього року до України ввезли понад тисячу зернозбиральних комбайнів, чиї виробники невідомі. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Як зазначили в Інституті, у 2021 році в Україну загалом було імпортовано 3 029 одиниць комбайнів із 17 країн світу та Європейського Союзу, митна вартість яких склала 283,8 млн дол. США.

Безумовним лідером серед топ‑5 країн – виробників комбайнів, що імпортуються до України, є Німеччина. На її території розміщені виробництва таких світових брендів як John Deere та Claas. У 2021 році українські аграрії закупили 1 030 одиниць комбайнів зазначених компаній митною вартістю 150,5 млн дол. США.

Друге місце за вартістю закуплених комбайнів посідає Бельгія, де налагоджене виробництво потужних дорогих роторних комбайнів New Holland серії CR. Торік було імпортовано 206 таких комбайнів митною вартістю 45,8 млн дол. США.

На третьому місці – і за кількістю (433 комбайни), і за митною вартістю (41,2 млн дол. США) – Сполучені Штати Америки, де виробляються потужні роторні комбайни Case IH, John Deere та інших брендів.

Комбайни Польського виробництва New Holland серій ТС, CX та CH посідають четверте місце за вартістю – 17,6 млн дол. США за 120 імпортованих комбайнів.

«Водночас, значне місце в імпорті займають комбайни, країна походження яких невідома. У 2021 році за кількістю ввезених комбайнів – 1 024 – вони лише на кілька одиниць поступаються Німеччині, але їх митна вартість складає лише 11,5 млн дол. США», – зазначили експерти.

За їх словами, митна вартість 997 одиниць з цих машин не перевищує 53,6 тис. дол. США, 17 одиниць знаходиться в діапазоні 53,6–107,2 тис. дол. США, 9 комбайнів – в межах 107,2–214,4 тис. дол. США і лише 1 комбайн коштує 268 тис. дол. США.

Виходячи з таких даних, наголосили аналітики, можна зробити висновок, що переважна більшість цієї техніки нижчої якості або вже була в експлуатації.

«В цілому імпорт зернозбиральних комбайнів протягом останніх п’яти років можна охарактеризувати стабільністю попиту серед українських аграріїв, надання ними переваги одним і тим же брендам, походженням з вищезгаданих країн», – зазначили в Інституті.

Нагадаємо, в Україні завершився період дії спрощеного митного оформлення та оподаткування вживаних автомобілів з іноземною реєстрацією, і з 15 червня 2021 року по 8 лютого поточного українці переоформили понад 88 тис. таких транспортних засобів, сплативши до бюджету понад 3 млрд грн.

аграрииаграріїзерноимпортімпорткомбайнтехникатехніка
Опитування
poll6x
172

голоси

Голосування

Залишилось 9 днів 6 годин

Що є найбільшим фінансовим викликом для вас сьогодні?

У сучасних реаліях кожен із нас стикається з різними фінансовими труднощами. Ми хочемо краще зрозуміти, які витрати найбільше впливають на життя українців і що викликає найбільшу тривогу у повсякденних фінансових питаннях. Поділіться своєю думкою — це допоможе нам краще висвітлити реальні потреби людей і звернути увагу на важливі соціальні проблеми.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll6x
138

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 6 годин

Що, на вашу думку, найважливіше для відновлення та розвитку України?

Після років випробувань перед Україною стоїть завдання не лише відбудувати інфраструктуру, а й створити стабільне, сильне і справедливе суспільство. Ми хочемо дізнатися вашу думку: які пріоритети мають стати основою для відновлення та подальшого розвитку України?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись