Генпрокуратура вважає, що коронавірус завадить швидкому винесенню вироку
Фото: GIM
Офіс генеральної прокуратури розраховує, що вже через 1-2 роки гаазький суд почне розслідувати справу по Україні. Однак там впевнені, що терміни розслідування можуть затягнутися через світову пандемію COVID-19. Про це пишуть у матеріалі сайту РБК-Україна.
Вперше Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду в 2014-му році та попросила допомогти розслідувати розстріли на Майдані в Києві під час Революції Гідності. Потім було ще кілька позовів проти Росії, яку Україна звинувачує у незаконній анексії півострова Крим та військової агресії на Донбасі. Також ці звернення доповнюються новими фактами порушення міжнародних договорів із боку РФ і її сателітів – терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».
Як вважає заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, не варто чекати швидкого розгляду позову, так як на роботу суду в Гаазі впливає епідемія коронавируса.
«Міжнародний кримінальний суд також змушений переформатувати свою роботу в зв’язку з пандемією COVID-19, що теж впливає на терміни розгляду окремих питань. Загалом, будемо сподіватися, що всі процеси займуть до року», – сказав Мамедов.
За цього словами, дуже важливо, що Римський статут був нарешті ратифікований українським парламентом. Таке рішення дасть можливість зробити розгляду справи по Україні швидше. А ще поліпшить співпрацю із Міжнародним кримінальним судом, і українська влада буде мати цілий ряд «інструментів для впливу на міжнародне правосуддя».
Дотримується такої ж думки і екс-уповноважений України в Європейському суді з прав людини, а зараз міжнародний юрист Борис Бабин. За його словами, гаазький суд рік або два будуть тільки визначати склад злочинів, подавати це на розгляд судових палат і же після цього почнуть розслідувати справи за українськими позовами.
Нагадаємо, український дипломат Сергій Кислиця заявив в ООН, що через Росію Крим покинули 45 тисяч людей.