headerImage
Суспільний інтерес

Інспекція з сепаратистами, зарплати суддів, тарифи і котики: що цікавило українців у вересні

Наталія Бойко

Окрім підготовки до місцевих виборів суспільство хвилювало ще декілька важливих вересневих подій

Чи залежить порядність суддів від їх матеріального добробуту, чи потрібно реєструвати домашнього кота і чи справедливо підвищувати комуналку в період пандемії – ці та інші питання висували на розгляд громадськості користувачі інтернет-порталу голосувань Iviche у вересні.

Після нескладної реєстрації портал дозволяє відвідувачам створити опитування на будь-яку хвилюючу їх тему. Так, опитування «Чи залежить добропорядність суддів від рівня їх зарплат?» було створено після звернення Пленуму суддів України до Президента Зеленського з проханням збільшити фінансування судової влади на 2,29 млрд гривень.

Також користувачів хвилювало ставлення українців до запланованої у вересні спільної інспекції позицій ВСУ української сторони і сепаратистів.

Окремий інтерес викликала ініціатива депутатів від «Слуги народу» про обов’язкову реєстрацію домашніх улюбленців «агентами з ідентифікації тварин». В опитування «Руки геть від наших котиків!», крім стандартних варіантів «за» і «проти», користувачі додали третій пункт: «Прирівняти «Слуг народу» до домашніх тварин і зареєструвати їх».

Населення також традиційно хвилює тарифна політика. На порталі Iviche триває обговорення ініціативи введення мораторію на подорожчання комунальних послуг під час пандемії і карантинних заходів.

Щодо загальних трендів уанету, то, за даними Google Trends, у вересні українці почали посилено цікавитися місцевими виборами (втричі більше відповідних запитів в Google, ніж в серпні). Водночас інтерес наших співвітчизників до пандемії COVID-19 після різкого сплеску в березні-квітні 2020 р. (до 100 балів за класифікацією Google) знизився більш ніж уп’ятеро і, починаючи з серпня, продовжує залишатися на рівні 17 балів.

Довідка: Портал Інтернет-Віче новий онлайн-інструмент, що дозволяє будь-якому зареєстрованому користувачу створити опитування громадської думки на потрібну йому тему. Одна з «родзинок» ресурсу гарантоване інформування про результати опитування органів влади, компетентних у темі дослідження: система не тільки формує соціологічний звіт результатів, а й здійснює його автоматичну розсилку на електронні адреси відомств, зазначених автором опитування під час його створення.

інспекціякотикиопросподіїсентябрьсобытиясудді

Поширити:

Вам може сподобатись