headerImage
Суспільний інтерес

Кіберполіція: шахраї виманюють гроші під виглядом надання 8 тисяч «президентських компенсацій»

Антон Годенко

Правоохоронці отримали вже близько 100 заяв від потерпілих

Зловмисники в мережі Інтернет виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат підприємцям у сумі 8 тис. гривень. Про це повідомляє пресслужба Департаменту кіберполіції України.

Як зазначили у Департаменті, з початку грудня 2020 р. до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

У поліції розповіли, що зазвичай правопорушники розміщують відео, де Президент України розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тис. гривень. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати. При цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен громадянин.

На сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот.

Після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за неіснуючі послуги, але й передають свої персональні дані аферистам, які можуть використати їх на свій розсуд у незаконних діях.

Враховуючи такий перебіг подій, у поліції закликають громадян бути пильними.

Нагадаємо, через карантинні заходи уряд ухвалив рішення про виплату по 8 тис. грн компенсації підприємцям.

киберкомпенсаціямошенники
Опитування
poll5x
56

голосів

Голосування

Залишилось 21 день 23 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
52

голоси

Голосування

Залишилось 21 день 23 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись