headerImage
Суспільний інтерес

Кількість біженців, які бажають отримати притулок у ЄС, збільшилася на 40%

Наталія Бойко

Одна з причин – нова хвиля біженців з Афганістану

ФОТО: business-swiss.ch

У серпні 2021 року заяви на надання притулку у країнах ЄС подали близько 56 тисяч біженців. Як заявила директорка Європейського агентства з підтримки надання притулку (EASO) Ніна Грегорі, це приблизно на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє DW.

«Що стосується кількості заяв про надання притулку, то зараз ми в Європі перебуваємо майже на тому рівні, що був до пандемії коронавірусу», – зазначила Грегорі.

Кількість прохачів притулку в країнах Євросоюзу зросла, у тому числі, й через значне збільшення кількості біженців з Афганістану. За словами очільниці EASO, у серпні афганські громадяни подали близько 10 тисяч заяв на надання притулку в ЄС.  Частина цих заяв надійшла від тих, кого евакуювали літаками із захопленого талібами Афганістану, частина – від афганців, які мешкають у Європі вже упродовж тривалого часу.

Читати також: За два дні через Ла-Манш до британського узбережжя дісталися 1 115 нелегальних мігрантів

Як повідомила Грегорі, сотні тисяч афганців також шукали захисту в сусідніх з Афганістаном країнах.

«Ми повинні готуватися до складної ситуації з міграційним рухом з Афганістану в Європу», – попередила вона, додавши, що її відомство тісно співпрацює із цього питання з Єврокомісією та відповідними установами країн-членів ЄС.

За словами Грегорі, наразі триває робота над збільшенням можливості прийому біженців на Балканах.

беженцыбіженціЕСЄСмигрантмігранти
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись