Західні регіони більше готові до відсічі російської агресії
Враховуючи продовження агресивної ескалації російсько-українського конфлікту, з грудня 2021 року спостерігається зростання готовності українців чинити опір. Такі результати дослідження громадської думки наводить Київський міжнародний інститут соціології.
За даними соцопитування, з 33,3% до 37,3% зросла готовність чинити збройний опір. Крім цього, з 21,7% до 25% зросла готовність громадян опиратися шляхом участі в акціях громадянського спротиву. Загалом, одним або іншим способом чинити опір готові 57,5% українців проти 50,2% у грудні.
Серед інших опцій заявили, що у разі збройного конфлікту виїхали б у більш безпечний регіон – 12,4% опитаних, виїхали б закордон – 7,5%, нічого б не робили – 17,9%. Ще 7,6% не визначилися із відповіддю, а 1,2% відмовилися відповісти на запитання.
Варто зазначити, що у регіональному вимірі готовність чинити опір варіює від 72,2% на Заході до 30,5% на Сході. Готовність чинити збройний опір – від 44,8% на Заході до 17,8% на Сході.
Так, на Заході і в Центрі готовність чинити опір зросла. На Півдні порівняно з груднем різниця в межах похибки, але з тенденцією до деякого зростання готовності чинити опір. На Сході, навпаки, різниця також у межах похибки порівняно з груднем, але є тенденція до нижчої готовності чинити опір.
Опитування проводилося 5–13 лютого 2022 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2 004 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України крім тимчасово окупованих АР Крим та окремих територій у Донецькій і Луганській областях.
Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування, 57,1% українців вважають, що за теперішньої ситуації важливіше витрачати гроші на зміцнення армії, а не на реалізацію державної програми «Велике будівництво».