headerImage
Політична мапа

Кількість нардепів у парламенті можуть скоротити з 450 до 300

Анна Головаш

Комітет з питань правової політики Верховної Ради  підтримав законопроєкт щодо зменшення числа народних депутатів України з 450 до 300

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила заступниця глави комітету Ольга Совгиря.

«Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти остаточно як невідкладний внесений Президентом України законопроєкт про внесення змін до статей 76 і 77 Конституції України», – зазначила Ольга Совгиря.

Відповідний проєкт закону, яким пропонується зменшити з 450 до 300 кількість народних депутатів та закріпити пропорційну виборчу систему, підтримали 17 із 22 членів комітету.

У свою чергу член комітету з питань правової політики Сергій Демченко зауважив, що за умови прийняття законопроєкту не менш як двома третинами від конституційного складу парламенту (300 депутатів), у Верховній  Раді наступного скликання вже буде не більше 300 народних обранців.

Нагадаємо, даний законопроєкт вніс Президент Володимир Зеленський 29 серпня 2019 року як невідкладний.  18 грудня 2019 року Конституційний суд визнав документ відповідним вимогам Конституції. 4 лютого 2020 року Рада прийняла законопроєкт за основу (236 голосів). Для прийняття закону в цілому необхідно не менше 300 голосів.  Перехідні положення законопроєкту передбачають, що Верховна Рада, обрана до вступу в силу цього закону, продовжує виконувати свої обов’язки до наступних виборів народних депутатів України.

 

Теги розділу

нардепи
парламент
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 7 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 7 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 7 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись