headerImage
Суспільний інтерес

Киянин продавав підроблені довідки про Covid-19 за 500 гривень

Анна Головаш

Здебільшого «липові» довідки замовляли українці, які намагалися виїхати за кордон

У столиці зловмисник налагодив бізнес із продажу підроблених довідок про COVID-19. За кожну фейкову довідку, що людина не хворіє на коронавірус, «бізнесмен» отримував 500 гривень, повідомляє пресслужба прокуратури Києва.

«Встановлено, що мешканець Дарницького району через соціальну мережу розповсюджував інформацію про виготовлення та збут за грошову винагороду підроблених довідок щодо тестування на COVID-19 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції)», – йдеться у повідомлені прокуратури.

Півтисячі гривень «клієнт» сплачував уже після того, як отримував через пошту підроблену довідку. Зазвичай, такі довідки замовляли, щоб отримати змогу виїхати за кордон. Тому фальсифікатор медичних довідок підлаштувався під основну частину «замовників» і виготовляв папірці іноземними мовами відповідно до тієї країни, куди намагався потрапити його «клієнт».

Як повідомляють правоохоронці, під час обшуку у підозрюваного знайшли ті самі підроблені довідки з відтисками печатки клініки про негативне ПЛР тестування, а також  печатки, комп’ютерну техніку, квитанції про відправку довідок поштовим зв’язком та інше.

Попит на такі довідки в Україні настільки великий, що навіть під час обшуків приміщення киянина на його телефон постійно надходили нові замовлення. Про це повідомила глава пресслужби Київської міської прокуратури Надія Максимець виданню «Українська правда».

«Питання щодо повідомлення чоловіку про підозру, а також щодо можливої додаткової кваліфікації його дій буде вирішено після проведення експертиз», – розповіла Максимець.

Нагадаємо, на Чернігівщині 80-річний дідусь викрав елітний позашляховик, залишивши при цьому власнику автівки свій велосипед.

 

 

ковидкоронавируссправка
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 15 днів 1 година

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 1 година

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись