headerImage
Суспільний інтерес

Лише два відсотки українців вважає себе «абсолютно нещасними»

Антон Годенко

Відчуття міри «щастя» згасає з кількістю прожитих років

Більшість опитаних громадян України вважають себе швидше щасливими, ніж нещасними. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна група «Рейтинг».

Згідно з даними опитування, дуже щасливими себе вважають 29% населення (цей показник в порівнянні з весною 2020 виріс з 19%), швидше щасливими – 50%, не дуже щасливими – 17% і лише 2% – абсолютно нещасні.

При цьому, чим молодший вік, тим щасливіше себе почувають опитані, оскільки в молодості позитивна установка на життя, впевненість у своїх силах, рівень активності та плани на майбутнє зазвичай кращі.

Цікаво, що 64% респондентів вважають, що щастя людини залежить в першу чергу від внутрішнього стану людини (в квітні 2020 року так вважало 70% респондентів). Це зниження ймовірно можна пояснити тим, що зовнішні обставини (ситуація з пандемією) залишаються несприятливими, і ми не можемо на них ніяк вплинути.

У той же час, 27% опитаних переконані, що щаслива людина чи ні – це залежить від зовнішніх обставин. Цікаво, що жінки більше схильні вважати, що щастя – це в першу чергу результат внутрішнього стану людини. Взагалі чим щасливіша людина, тим більше вона погоджується з такою ж думкою.

Разом з тим майже половина нещасних респондентів переконані, що щастя залежить від зовнішніх обставин.

Загалом ступінь негативних емоційних станів українців на початку 2021 року і їх динаміка не викликає занепокоєння. Зниження рівня депресії, тривожності та втоми пояснюється періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну і позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким і рідним, надії і плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії.

Опитування проводилося 14–16 січня 2021 року. Методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів було опитано 1 600 респондентів у віці від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування з’ясувалося, що серед громадян України знизився рівень хвилювання через те, що вони особисто або їхні близькі можуть захворіти на коронавірус.

Теги розділу

опитування
щастя
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 9 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 9 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишився 8 днів 9 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись