headerImage
Політична мапа

Макрон висунув 15-денний ультиматум французьким імамам

Анна Головаш

Президент Франції вимагає від мусульманських лідерів країни підписати хартію, яка повинна придушити радикалізацію ісламу

Франція йде на жорсткі заходи в спробі попередити атаки ісламістів. Так, президент Еммануель Макрон вимагає від мусульманських лідерів підписати хартію, яка є частиною широкого придушення радикального ісламу. Він також встановив жорсткі рамки – 15 днів на прийняття хартії, повідомляє сайт ВВС.

Хартія Французької ради мусульманської віри (CFCM) передбачає, що іслам це релігія, а не політичний рух. Згідно з правилами хартії, заборонено будь-яке втручання інших держав у справи французьких мусульман і релігійних груп.

Таке рішення президент Франції висунув під час зустрічі з вісьмома лідерами CFCM у Єлисейському палаці.

«Два принципу будуть записані чорним по білому в хартії: відмова від політичного ісламу та будь-якого іноземного втручання», – розповіло одне з джерел видання після зустрічі.

Ісламські лідери пішли назустріч і також дали свою згоду створити Національну раду імамів. Однією із функцій цієї ради буде видавати імамам офіційну акредитацію, а також вони можуть відкликати її, якщо імам порушив етичний кодекс.

Також Макрон заявив, що країна готова до впровадження нових заходів із боротьби з «ісламським сепаратизмом». Зокрема, вже готовий законопроект, який буде запобігати радикалізацію мусульманського населення країни. Він передбачає обмежити домашнє навчання – кожен школяр отримає ідентифікаційний номер, за допомогою якого будуть відслідковувати його відвідування навчальних закладів. Якщо ж батьки будуть перешкоджати закону або порушать його, то їх можуть оштрафувати на великі суми або ж навіть посадити до в’язниці на шість місяців.

Також згідно з новим проектом закону, передбачають суворіше карати тих, хто сміє залякувати чиновників через релігію, або ж розголошує особисті дані людини, щоб зловмисник не нашкодив їй.

Обговорення цього законопроекту у французькому парламенті заплановано на 9 грудня.

Нагадаємо, за останній місяць Франція не раз постраждала від ісламіських атак. Так, 16 жовтня неподалік від Парижа був обезголовлений учитель, який у рамках уроку про свободу слова показав карикатуру на пророка Мухаммеда. Відразу після уроку викладачеві влаштували цькування обурені батьки, які сповідують іслам. Пізніше вчителя вбив біженець із Росії – мусульманин Абдулах Анзоров. Він виставив своє фото з відрізаною головою вчителя у соцмережі «Іністаграм». Під час його затримання поліція вбила ісламіста. Однак пізніше слідство з’ясувало, що вбивці допомагали вистежити жертву кілька учнів викладача.

Теги розділу

Макрон
ультиматум
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 21 година

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 21 година

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишився 10 днів 21 година

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись