headerImage
Політична мапа

Макрон висунув 15-денний ультиматум французьким імамам

Анна Головаш

Президент Франції вимагає від мусульманських лідерів країни підписати хартію, яка повинна придушити радикалізацію ісламу

Франція йде на жорсткі заходи в спробі попередити атаки ісламістів. Так, президент Еммануель Макрон вимагає від мусульманських лідерів підписати хартію, яка є частиною широкого придушення радикального ісламу. Він також встановив жорсткі рамки – 15 днів на прийняття хартії, повідомляє сайт ВВС.

Хартія Французької ради мусульманської віри (CFCM) передбачає, що іслам це релігія, а не політичний рух. Згідно з правилами хартії, заборонено будь-яке втручання інших держав у справи французьких мусульман і релігійних груп.

Таке рішення президент Франції висунув під час зустрічі з вісьмома лідерами CFCM у Єлисейському палаці.

«Два принципу будуть записані чорним по білому в хартії: відмова від політичного ісламу та будь-якого іноземного втручання», – розповіло одне з джерел видання після зустрічі.

Ісламські лідери пішли назустріч і також дали свою згоду створити Національну раду імамів. Однією із функцій цієї ради буде видавати імамам офіційну акредитацію, а також вони можуть відкликати її, якщо імам порушив етичний кодекс.

Також Макрон заявив, що країна готова до впровадження нових заходів із боротьби з «ісламським сепаратизмом». Зокрема, вже готовий законопроект, який буде запобігати радикалізацію мусульманського населення країни. Він передбачає обмежити домашнє навчання – кожен школяр отримає ідентифікаційний номер, за допомогою якого будуть відслідковувати його відвідування навчальних закладів. Якщо ж батьки будуть перешкоджати закону або порушать його, то їх можуть оштрафувати на великі суми або ж навіть посадити до в’язниці на шість місяців.

Також згідно з новим проектом закону, передбачають суворіше карати тих, хто сміє залякувати чиновників через релігію, або ж розголошує особисті дані людини, щоб зловмисник не нашкодив їй.

Обговорення цього законопроекту у французькому парламенті заплановано на 9 грудня.

Нагадаємо, за останній місяць Франція не раз постраждала від ісламіських атак. Так, 16 жовтня неподалік від Парижа був обезголовлений учитель, який у рамках уроку про свободу слова показав карикатуру на пророка Мухаммеда. Відразу після уроку викладачеві влаштували цькування обурені батьки, які сповідують іслам. Пізніше вчителя вбив біженець із Росії – мусульманин Абдулах Анзоров. Він виставив своє фото з відрізаною головою вчителя у соцмережі «Іністаграм». Під час його затримання поліція вбила ісламіста. Однак пізніше слідство з’ясувало, що вбивці допомагали вистежити жертву кілька учнів викладача.

Теги розділу

Макрон
ультиматум
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись