headerImage
Політична мапа

Майже 60% українців вважають владу Зеленського непрофесійною, – опитування

Анна Головаш

Президент не виконав більшості обіцянок

Зокрема, на запитання «Як би Ви оцінили в цілому нинішню владу Президента Зеленського?» 57,1% назвали її непрофесійною і дилетантською,  ще 16,3% вважають її популістською. Компетентною її назвали 12,1% опитаних.

Про це свідчать результати опитування Центру SOCIS, проведені напередодні другої річниці другого туру президентських виборів, пише «Прямий».

Українці вважають, що Володимир Зеленський не виконав більшості обіцянок, які давав перед президентськими виборами у 2019 році. Позитивно роботу Зеленського на посаді Президента оцінили 12%. 30,4% дають негативну оцінку. 54,2% вважають, що є як позитивні, так і негативні результати.

При цьому  невиконаними вважають обіцянки Президента 46,9% опитаних. 34,2% вважають, що він виконав тільки деякі з них, 10,9% переконані, що більшість обіцянок виконано чи в процесі виконання.

Розчарування відчувають 45%, тривогу і страх – 22%, ненависть – 6%.  Надію зберігають 26%, симпатію – лише 4% і тільки півтора відсотки – гордість. Загалом, у ставленні українців до влади домінують негативні емоції.

Некомпетентність влади головною причиною економічної кризи вважають 27,8%, а 40,2% пов’язують кризу насамперед з високим рівнем корупції.

72,8% українців вважають економічну ситуацію в Україні поганою або дуже поганою, 21,7% –  задовільною, 3,1% – доброю, 0,5% – дуже доброю.

Лише для 7,8% життя покращилося, а для 54,2% опитаних фінансове  становище родини за останні два роки погіршилося.

83,7% українців вважають, що жити важко або просто нестерпно (43,3% називають ситуацію в країні важкою, а 40,4% громадян кажуть, що терпіти нинішнє становище вже просто неможливо).

Більше половини українців – 52% – вважають, що Зеленський провалив боротьбу з корупцією, натомість 35,8% бачать у боротьбі з корупцією певні успіхи, а 2,4% – навіть серйозні зрушення.

На запитання «Чи підтримуєте Ви, щоб Володимир Зеленський балотувався на свій другий президентський термін на виборах в 2024 році?», більшість (52,1%) опитаних відповіли, що ні, 26,2% підтримують, ще 15,9% вважають, що до наступних виборів ще забагато часу.

Дослідження проводилось з  8 по 12 квітня 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2 000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ (Computer Assisted Telephone Interviewing) з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, згідно з попередніми дослідженнями, рейтинг Володимира Зеленського на початку березня знизився до 22,5%.

Теги розділу

влада
президент
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись