Забезпеченими себе вважає 1% опитаних
67,1% українців – тобто дві третини – вважають себе бідними. 78,3% українців вважають, що їм не вистачає тих доходів, які вони отримують.
Про це повідомляє видання «Контракти» з посиланням на дані Державної служби статистики України.
При цьому 31,9% українців не вважають себе бідними, але і не можуть віднести до середнього класу. Досить забезпеченими, тобто середнім класом, вважає себе 1% опитаних.
Зокрема, 70,7% опитаних вважають, що суми в 22 тисячі гривень достатньо для того, щоб вважати себе середнім класом. На думку 47% українців, сума більше 10 тисячі гривень не дозволить їм себе вважати бідними.
Як пише видання, за даними опитування КМІС, проведеного 24 липня – 1 серпня, 14,1% зараховують себе до бідних – тим, кому не вистачає грошей навіть на їжу. Трохи більше 43% респондентів заявили, що коштів вистачає тільки на їжу. 32,8% – на їжу і одяг і можуть трохи відкладати, але не можуть купити такі речі, як телевізор або холодильник.
Крім того, 78,3% українців вважають, що їм не вистачає тих доходів, які вони отримують. Просто на життя вистачає доходу 16,8% респондентів. При цьому всього 3,5% опитаних заявили, що можуть жити комфортно зі своїм рівнем доходів.
«Високий достаток, за даними опитування, мають 7,7% респондентів. За їхніми словами, вони можуть купувати собі все, що захочуть. 47,6% респондентів вважають, що порівняно з літом 2020 року вони/їх сім’я зараз живуть гірше. Ще 38,5% стверджують, що нічого не змінилося, а про поліпшення говорять 12,5%», – повідомляє видання.
Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного компанією по роботі з клієнтами, тільки 13% наших співгромадян заробляють добре. Хоча 10% з них не вистачає грошей на нове житло. І лише 3% – не мають труднощів з грошима. При цьому серед українців із середнім рівнем доходу 41% не вистачає на побутову техніку, 29% позичають гроші, щоб придбати авто.