headerImage
Суспільний інтерес

Менше 10 тисяч гривень у середньому отримують працюючі українці

Анна Головаш

Пенсійний фонд України визначив  показник середньої зарплати за серпень 2020 року для розрахунку розміру пенсій. Затверджений показник середньої зарплати склав 9 608, 67 гривень

Про це повідомляє Пенсійний фонд України на своїй сторінці у Facebook.

«Затверджено показник середньої заробітної плати за серпень 2020 року, яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії», – зазначено в повідомленні ПФУ.

Нагадаємо, в Україні у 2019 році показник середньої зарплати становив 9 205,19 гривень. При цьому в січні 2020 року середня зарплата українців склала 10 727 гривень, що на 16,3% більше, ніж у січні 2019 року. А вже в липні розмір середньої зарплати знизився до  9 837, 35 гривень.

Також зауважимо, що наразі мінімальна  зарплата в становить 5 тисяч гривень. З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата збільшиться до 6 тисяч гривень. Це вплине на рівень мінімальної пенсії, яка зросте на 300 гривень – з 2 100 до 2 400 гривень.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні стає все менше працездатних людей і більше пенсіонерів. За таких умов через 15 років пенсіонерам буде нічим платити. На його думку, щоб цьому запобігти, треба переходити на накопичувальну систему пенсій, коли кожна людина буде сама для себе відкладати на пенсію. А держава виплачуватиме лише невелику соціальну пенсію.

Як відомо, згідно з даними Пенсійного фонду, доходи за три квартали становили 338,2 млрд грн, видатки – 355,4 млрд гривень. Дефіцит становив 17,2 млрд гривень. У 2021 році дефіцит Пенсійного фонду складе 204 млрд гривень.

Теги розділу

зарплата
пенсія
фонд
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 3 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 3 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись