За словами голови організації, багаті країни вакцинують здорових молодих людей за рахунок життів людей з бідних країн
ФОТО: haberton.com
Розрив між кількістю антіковідних щеплень в багатих та бідних країнах зростає з кожним днем. Про це заявив на брифінгу в Женеві глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус, повідомляє «РБК-Україна».
«Я в січні говорив, що світ опиниться на межі катастрофічного морального провалу, якщо не вжити термінових кроків для забезпечення рівного розподілу вакцин. У нас є кошти для запобігання провалу, але шокує те, що мало було зроблено для його запобігання», –підкреслив він.
На думку очільника ВООЗ, країни, які вакцинують зараз молодих і здорових людей, роблять це за рахунок «життів працівників охорони здоров’я, людей похилого віку та інших груп ризику в інших державах».
Як заявив Гебреісус, це шлях, що веде до «самопоразки», оскільки чим довше триватиме передача вірусу, тим більше буде виникати його мутацій та штамів і буде рости ризик того, що вони почнуть «уникати впливу вакцин».
Читати також: Влада Малайзії пообіцяла 12 тисяч доларів тим, хто потрапить до лікарні після вакцинації від COVID-19
Раніше президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в інтерв’ю Funke Media Gruppe повідомила, що країни Євросоюзу поки не готові ділитися вакцинами з менш забезпеченими країнами до тих пір, поки не покращиться ситуація з виробництвом вакцин у самому ЄС. Водночас фон дер Ляєн нагадала, що Євросоюз вже інвестував 2,6 мільярда доларів в ініціативу COVAX, за якою здійснюються поставки вакцини нужденним країнам, і збирається продовжувати це інвестування в подальшому.