headerImage
Політична мапа

«На фізіологічному рівні» 5–5,5 тисячі достатньо: депутати розповіли, якою, на їхню думку, має бути зарплата українців

Наталія Бойко

У Раді посилаються на розрахунки Кабміну, проте згодні накинути ще трохи

Щоб забезпечити існування на фізіологічному рівні, в Україні достатньо зарплати в 5–5,5 тисячі гривень. Про це заявила глава комітету з питань соцполітики, член фракції «Слуга Народу» Галина Третьякова, відповідаючи на питання «Страны», яким має бути рівень зарплат, щоб забезпечити українцям гідне існування.

«На сьогоднішній день на фізіологічному рівні, я вважаю, що цей рівень повинен бути 5–5,5 тисячі гривень. Але я орієнтуюся не на фізіологічний мінімум прожиткового рівня, а на соціальний чи національний, і вважаю, що він наразі має становити не менше, ніж 43–50% від середньої зарплати, що означає, що він повинен бути на рівні 6–7 тисяч гривень», – розповіла Третьякова.

У свою чергу, колега Третьякової по фракції Марія Мезенцева послалася в своїй відповіді на розрахунки Кабінету Міністрів.

«Ми дивилися останні розрахунки Кабміну і бачили громадське опитування на вулиці Києва. Ми чули суму 5 000 грн, але все одно я думаю, що цього недостатньо, враховуючи, що комунальні платежі у нас ростуть», – заявила вона.

Варто зазначити, що інші депутати в своїх побажаннях виявилися дещо щедрішими. Так, глава «Голосу» Кіра Рудик вважає гідною для українця зарплату приблизно 20 тисяч гривень, позафракційний депутат Вадим Новинський – 20–22 тисячі, Ілля Ківа (ОПЗЖ) – 22–24 тисячі, Володимир В’ятрович («Європейська Солідарність») – близько 30 тисяч, Антон Яценко («Батьківщина») та Данило Гетманцев («Слуга Народу») – не менше 1 000 євро (близько 32,7 тисяч гривень), виключений із фракції СН Євген Шевченко – 1 200 євро (близько 39,2 тисяч гривень ).

Нагадаємо, в липні минулого року глава комітету з питань соцполітики, Галина Третьякова поскаржилася на занадто маленькі зарплати депутатів.

Теги розділу

зарплата
Останні новини
Опитування
poll7x
4 059

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 4 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 4 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись