headerImage
Економіка

На створення наступного покоління суперкомп'ютерів в ЄС можуть інвестувати 8 мільярдів євро

Роман Скрипин

Суперкомп’ютери відіграватимуть ключову роль на шляху Європи для відновлення економіки

Європейська комісія запропонувала новий Регламент для Європейського спільного високоефективного  обчислення (спільне підприємство EuroHPC), щоб підтримувати і розвивати лідируючу роль Європи в суперкомп’ютерах та квантових обчисленнях. Це буде розвивати дослідження та інноваційну діяльність у сфері нових суперкомп’ютерних технологій, систем і продуктів, а також сприятиме отриманню необхідних навичок для використання інфраструктури і формування основи для екосистеми світового класу в Європі. Пропозиція також дозволить інвестувати 8 млрд євро в суперкомп’ютери наступного покоління – значно більший бюджет порівняно з нинішнім.

Ґрунтуючись на досвіді Європи в сфері високопродуктивних обчислень наступного покоління, суперкомп’ютери відіграватимуть ключову роль на шляху Європи для відновлення економіки. Стратегічний інвестиційний пріоритет буде в основі всієї цифрової стратегії, від аналітики великих даних і штучного інтелекту до хмарних технологій та кібербезпеки. Крім того, Комісія закликає держави-члени посилити швидкісне підключення до мережі та розробити спільний підхід до розвитку 5G.

Регламент спрямований на оновлення попереднього, яким в жовтні 2018 р. було засновано Спільне підприємство EuroHPC. Це дозволить Європі зберегти лідируючу роль у технологічних перегонах до наступного рубежу суперкомп’ютерів, зокрема:

  • суперкомп’ютери, які будуть виконувати понад 10¹⁸ операцій в секунду;
  • квантові та гібридні комп’ютери, що поєднують елементи квантових і класичних обчислень, які в даний час не може виконувати жоден суперкомп’ютер.

Спільне підприємство EuroHPC зробить доступними існуючі європейські суперкомп’ютерні ресурси і ресурси квантових обчислень для всіх користувачів по всій Європі, включаючи державний сектор, промислових користувачів, зокрема малий і середній бізнес (МСП), незалежно від того, де вони розташовані. Новий бюджет в даний час обговорюється. Найбільше буде точна підтримка фінансового документа з боку Horizon Europe, Digital Europe і Connecting Europe Facility згідно з даними EU.

Ця суперкомп’ютерна інфраструктура може використовуватися у майже 800 європейських додатках в науковому, промисловому і державному секторах. У секторі охорони здоров’я, в тому числі в боротьбі з пандемією коронавірусу, суперкомп’ютери вже допомагають в пошуку методів лікування, моделюють та прогнозують поширення інфекції та підтримують прийняття рішень про заходи стримування.

У червні 2020 р. консорціум Exscalate4CoV, який фінансується ЄС, оголосив, що вже зареєстрований генеричний препарат, який використовується для лікування остеопорозу, ралоксифен, може стати ефективним засобом лікування пацієнтів з COVID-19 із легкими симптомами. Цей препарат тепер готовий до клінічних випробувань, і проект продовжує працювати над іншими перспективними молекулами. Суперкомп’ютери також допоможуть європейським вченим краще зрозуміти метаболізм, імунну систему людини і приведуть до значного прогресу в таких сферах, як геноміка, розробка і тестування нових ліків, а також допоможуть протидіяти основним захворюванням, включаючи рак і вірусні інфекції.

Крім того, ця суперкомп’ютерна інфраструктура допоможе реалізувати ініціативу ЄС Destination Earth, що призведе до значних покращень у прогнозуванні погоди, міському та сільському плануванні, управлінні відходами та водними ресурсами, а також в океанографічному моделюванні та моделюванні морського середовища. Це підтримає «зелений» перехід відповідно до цілей «Зеленого європейського угоди» і допоможе в аналізі серйозної деградації навколишнього середовища та стихійних лих.

Новий регламент для Європейського спільного високоефективного обчислення (спільне підприємство EuroHPC) пропонується для прийняття Радою Європейського союзу. Підготовка до продовження діяльності Спільного підприємства з 2021 р. вже ведеться: наприклад, було відібрано 20 проектів з розробки інноваційних програм та послуг для високопродуктивних обчислень.

Теги розділу

економіка
ЄС
інвестиції
регламент
суперкомпьютер
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 3 дні 20 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
27

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 4 дні 20 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll4x
18

голосів

Голосування

Залишилось 20 годин

Чим, на ваш погляд, викликаний різкий сплеск смертності в Україні?

За даними Держстату, чисельність населення України протягом 2020 року скоротилася майже третину мільйона - на 314 062 особи. Таким чином, населення України на січень 2021 року не перевищує 41,59 млн українців. Як зазначають у Держстаті, в Україні зберігається високий рівень смертності та низький рівень народжуваності: на 100 померлих припадає лише 48 новонароджених, тобто різниця становить понад 50%. Також, згідно з офіційними даними, у 2020 році на перше місце вийшли природні причини скорочення населення (кількість померлих склала 616,835 осіб), а міграція надавала мінімальний вплив (9316 осіб мігрувало).

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись