headerImage
Політична мапа

НАБУ: слід української корупції знайшли майже у ста країнах світу

Антон Годенко

Сума виведених з України коштів обчислюється мільярдами

Національне антикорупційне бюро України виявило корупційні схеми, які розповсюдили українські колишні та діючі чиновники, майже у 80 іноземних країнах. Про це повідомляє пресслужба НАБУ з посиланням на слова очільника відомства Артема Ситника.

«За майже 6 років нашої роботи ми зафіксували слід української корупції в близько 80 державах світу. Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, – а це посадовці вищої ланки – вивели вкрадені в Україні кошти і в подальшому їх легалізували. Назвати напевно суму, яку вивели з України через корупційні схеми, досить складно. Можна припустити, що йдеться про мільярди», – сказав Ситник.

За його словами, у процесі збору доказів причетності українських топпосадовців до корупційних схем НАБУ взаємодіє з компетентними органами інших держав.

Водночас, як зазначив Ситник, реалії в Україні інші: підписана підозра ще на столі у прокурора, а підозрюваний вже покидає країну. У результаті, наголосив він, антикорупційне агентство опинилося в ситуації, коли проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система.

Нагадаємо, оцінюючи зміни в сфері боротьби з корупцією протягом останнього року, тільки 14 відсотків громадян побачили позитивні кроки в зусиллях влади змінити що-небудь в цьому напрямку.

 

Теги розділу

корупція
НАБУ
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись