headerImage
Суспільний інтерес

«Нафтогаз» похвалився мільярдними запасами палива для проходження зимового періоду

Антон Годенко

В Україні налічується більше десятка підземних газових сховищ

Фото: investory.news

За два з половиною місяці до початку опалювального сезону у підземних газосховищах України зберігається 17 млрд кубометрів блакитного палива. Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз Україна».

Таким чином, зазначили у Компанії, «Нафтогаз» достроково виконала план уряду, який своїм розпорядженням від 9 червня зобов’язав забезпечити на середину жовтня запаси природного газу в підземних сховищах країни обсягом щонайменше 17 млрд куб. метрів.

Водночас варто зауважити, що на початок серпня в українських газосховищах у режимі «митний склад» зберігається 3,9 млрд кубометрів газу, який належить іноземним трейдерам та приватним компаніям-резидентам.

«Ми розраховуємо, що за нормальних умов функціонування ринку приватні компанії будуть реалізовувати обсяги газу, які вони зберігають у підземних сховищах, в Україні, а не вивозити за кордон. Зі свого боку Компанія продовжує імпортувати газ та закачувати його до сховищ. За нашим внутрішнім планом, обсяги мають бути ще більшими», – прокоментував ситуацію голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Довідка. Вітчизняна мережа підземних сховищ газу об’єднує 12 об’єктів загальною місткістю 31 млрд куб. м: Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

Нагадаємо, за даними Держстату, станом на кінець першого півріччя газ для населення, порівняно з червнем минулого року, зріс в ціні майже втричі.

Теги розділу

газ
газосховище
запаси
хранилище
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 16 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись