headerImage
Економіка

Наприкінці першого кварталу промвиробництво відновило зростання

Антон Годенко

Металургія залишається традиційним лідером у забезпеченні зростання виробництва промпродукції

ФОТО: ua.news

За підсумками березня обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% відповідно до березня минулого року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з посиланням на слова очільника відомства Ігора Петрашка.

«Серед факторів, які забезпечили зростання виробництва промислової продукції, можна відзначити сприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках залізних руд та чорних металів. Зокрема, металургійне виробництво зросло на 5,2%, добування металевих руд – на 3,2%. Це поєдналося з подальшим ростом споживчого попиту на внутрішньому ринку», – сказав Петрашко.

Окрім того, за його словами, позитивний вплив на економіку спричинили початок нового будівельного сезону (виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції зросло на 3,9%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – на 5%) та проведення посівної кампанії у сільському господарстві (виробництво хімічних речовин і хімічної продукції зросло на 14,3%).

«І хоча в другій половині березня відбулося посилення карантинних заходів в окремих регіонах країни, внаслідок пристосування бізнесу до складних умов спостерігалося зростання виробництва в інвестиційних видах діяльності. Наприклад, у машинобудуванні виробництво зросло на 7,6%, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування – на 26,1%, текстильне виробництво зросло на 14,6%», – розповів міністр.

Водночас, зазначив він, відновлення економічної активності реального сектору економіки сформувало підвищений попит на енергетичні ресурси (виробництво у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – зросло на 7,3%, добуванні вугілля – на 8,1%).

Як наголосив Петрашко, таким чином, за підсумками І кварталу 2021 року промислове виробництво загалом уповільнило темпи падіння до 2% («мінус» 4,2% у січні–лютому 2021 р. та «мінус» 4,3% у І кв. 2020 р.), у тому числі добувна промисловість – до «мінус» 2,8% («мінус» 3,4% у січні–лютому 2021р.), переробна – до «мінус» 3,3% («мінус» 6,5% відповідно). Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря темпи зростання прискорилися до 4,1%.

Нагадаємо, Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%.

Теги розділу

промвиробництво
ріст
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишилось 5 днів 3 години

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись