headerImage
Суспільний інтерес

Найбільше українці довіряють американській вакцині від COVID – майже 30%

Анна Головаш

Українці найбільше надають перевагу вакцині від COVID-19 виробництва США, – 28,1% найменше  індійській – 3%

18,1% опитаних не довіряють жодній  вакцині від COVID-19.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень.

Відповіді розподілилися таким чином:

  • США – 28,1%;
  • Бельгія –20,4%
  • Великобританія – 19,7%;
  • Росія – 12,2%;
  • Україна – 6,8%;
  • Китай – 6,1%;
  • інша країна – 4,5%;
  • Індія – 3,8%.

18,1% респондентів відповіли, що не довіряють жодній вакцині від коронавірусу, 7,6%  –заявили, що не знали про існування будь-яких вакцин, а 5,4% – вибрали варіант «мені все одно, хай держава вирішує, яким препаратом вакцинувати».

Опитування в рамках проєкту проводили фахівці Харківського інституту соціальних досліджень методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1 500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в 41 населеному пункті різного розміру, презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр). Провели опитування в грудні 2020 року.

Зазначимо, що в Україні досі не розпочалася вакцинація від COVID-19. На офіційному рівні стверджують, що в України є плани щодо закупівлі вакцини від двох компаній: китайської Sinovac та індійської Serum Institute (вона може виробляти американську вакцину Novavax і британську AstraZeneca).

Водночас, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, вже на цьому тижні планується підписання договору з якимось виробником вакцин. МОЗ розраховує на 700 тисяч доз вакцини виробника Sinovac і ще 210 тисяч доз вакцини виробника Pfizer у рамках ініціативи COVAX. У першому півріччі Україна безкоштовно отримає через механізм COVAX 8 млн доз вакцин AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

Теги розділу

вакцина
довіра
коронавирус
Останні новини
Опитування
poll2x
52

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 19 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

3 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 19 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишився 3 дні 19 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись