За рівнем зарплат IT–фахівці витіснили навіть ТОП-менеджерів
В Україні стає найвигідніше працювати з новітніми технологіями. Адже спеціалісти IT-сфери отримують найбільшу зарплатню – біля 50 тисяч гривень. Програмісти стали настільки користуватися попитом, що рівень їх заробітку став вищим, навіть ніж у топ-менеджерів. Які фахівці найбільше заробляють, досліджував сайт finance.ua.
Так, одна з найбільш високооплачуваних робіт – у Magento-програмістів. Такі фахівці створюють і керують електронною комерцією у мережі. За їхню роботу платять 55 000 грн і вище. Далі йдуть програмісти, які можуть розробити різнопланові програми на мові Python, із трохи нижчою зарплатнею – 52 000 грн. Закриває топ-3 вакансій, за які платять найбільше, тімлід. Ця вакансія передбачає керування цілою командою розробників. За це щомісячно тімлід отримує не менше 50 000 гривень.
Далі у рейтингу C++ програміст (50 000 грн), програміст Java (47 500 грн), вебаналітик (40 000 грн). Закривають рейтинг C# програміст та IOS-програміст, які за свою роботу отримують однакову зарплатню – 40 000 гривен.
Кадровики впевнені, що програмісти ще довго будуть триматися серед тих, хто отримує найбільше грошей за свою працю.
Як говорить експерт ринку праці Тетяна Пашкіна, в країні та й у світі загалом ще не існує на сьогоднішній день альтернативних сфер, що можуть запросити такі ж зарплати: «А криза тільки збільшила розрив. Мені здається, що інші професійні сфери не завжди зможуть конкурувати з IT. Адже у них є багато іноземних замовників, які можуть оплачувати роботу за європейськими, а не за українськими стандартами».
Загалом у світі спостерігається тенденція до переходу всіх сфер життя у площину діджитал. І якщо очолити цей процес, то й винагорода буде достойною. Фахівці наголошують, що діджитал не є обов’язково програмуванням. Це також тестування, СММ, SEO тощо. Тепер робота медиків і вчителів тісно пов’язана із діджитал-технологіями.
До речі, мовою програмування лишається англійська. Тому претендент на IT-вакансію має ще й добре володіти цією іноземною. Ці знання допоможуть не тільки лишатися затребуваним на ринку праці, але й брати участь у міжнародних грантах та програмах.