headerImage
Суспільний інтерес

Нові казарми гвардії Ватикану вартістю понад 50 млн доларів будуть побудовані з урахуванням розміщення жінок

Наталія Бойко

Проте дозволу на вербування жінок-охоронців папа Франциск поки не давав

ФОТО: Reuters

Нові казарми Швейцарської гвардії Ватикану будуть спроектовані для розміщення жінок-гвардійців, повідомляє Reuters.

На даний момент майже всі члени Швейцарської гвардії, що охороняє папу римського, – це неодружені чоловіки, які живуть в загальних казармах, розташованих біля воріт Ватикану. Командири та одружені гвардійці живуть в окремих квартирах. Всі вони є громадянами Швейцарії.

Як повідомляє швейцарське видання SonntagsZeitung, проєкт будівництва нових казарм вартістю 50 мільйонів швейцарських франків (54,49 мільйона доларів) планується завершити до 2026 року. У нових казармах будуть розташовуватися одномісні кімнати з окремими ванними.

«З самого початку для нас було важливо, щоб у новій будівлі було місце для обслуговування жінок», – заявив Жан-П’єр Рот, який очолює фонд, що курирує проект.

Однак дозвіл на вербування жінок потребує схвалення Папи Римського, якого він поки що не давав. За словами екс-віце-президента Швейцарії Рут Метцлер-Арнольд, яка очолює Фонд Папської Швейцарської гвардії, залучення жінок-гвардійців допоможе гвардії вирішити кадрові проблеми. Зараз Швейцарська гвардія, щоб підтримувати свою чисельність, змушена наймати близько 30–35 рекрутів в рік.

«Дозвіл на вербування жінок збільшить потенціал рекрутування гвардії», – заявила Метцлер-Арнольд.

Читати також: Папа Франциск надіслав римським ув’язненим 15 000 порцій морозива

Швейцарська гвардія Ватикану була створена в 1506 році під час понтифікату Юлія II. Згідно зі статутом, гвардійці несуть службу «із забезпечення безпеки священної персони папи та його резиденції» і являють собою єдині збройні сили Ватикану. За традицією, до гвардії приймають тільки громадян Швейцарії католицького віросповідання віком від 19 до 30 років і зростом не нижче 174 см. Гвардійці носять барвисту форму часів епохи Відродження, яка, за легендою, була створена за малюнками Мікеланджело. Мінімальний термін служби у Швейцарській гвардії становить два роки, максимальний – 25 років.

ВатиканШвейцарияШвейцарія
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 14 днів 23 години

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишився 7 днів 23 години

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись