headerImage
Політична мапа

Образилися: пропагандисти Лукашенка розповіли, навіщо перейменували Україну в УРСР

Наталія Бойко

«Під роздачу» також потрапили Польща та Литва

Ілюстративне фото

Команда Олександра Лукашенка пояснила, чому в титрах білоруського державного телеканалу СТВ Україна перетворилася на «колишню радянську республіку». За словами голови Спілки журналістів Білорусі Олександра Кривошеєва, це було зроблено для того, щоб підкреслити «загальне славне минуле».

Кілька днів тому в новинному випуску СТВ у титрах сюжетів, присвячених Україні, Литві та Польщі, замість назв держав були вказані, відповідно, «колишня УРСР», «колишня Радянська республіка Литва» та «колишня Польська народна республіка».

Скріншоти TUT.by

«Оригінальними географічними титрами, які напередодні з’явилися на головних телеканалах країни, на мій погляд, перш за все, підкреслювалося наше загальне і славне минуле з Польщею, Литвою та Україною. Наша спільна спадщина, час, коли в цих країнах створювалися ключові об’єкти промисловості, інфраструктура портів, доріг, житлових кварталів. Час, коли у нас був спільний соціальний та культурний простір», – цитує Кривошеєва білоруський ресурс TUT.by.

Водночас ця ескапада білоруського телебачення, на думку Кривошеєва, є відповіддю на невизнання легітимності Олександра Лукашенка з боку цих трьох країн.

«Так, не секрет, що подібні геотитри викликали дуже дивну, а часом навіть хворобливу реакцію у наших сусідів. Але повірте, і білорусам останнім часом дивно чути з боку близьких нам республік вкрай недружню риторику. Наприклад, заяви про визнання або невизнання, особливо в тих питаннях, які не стосуються, ну або не повинні стосуватися наших партнерів. Вважаю, що такими ностальгічними титрами головні телеканали Білорусі вирішили достукатися до наших колег на заході та півдні. І, судячи з їх гострої реакції, нас дійсно почули. Сподіваюся, що і висновки зробили правильні», – заявив Кривошеєв.

Нагадаємо, в ході недільних протестних акцій 4 жовтня в Білорусі було затримано більше 250 осіб.

Теги розділу

Лукашенко
пропаганда
ТБ
титри
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишився 4 дні 5 годин

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишився 4 дні 5 годин

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишився 4 дні 5 годин

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись