headerImage
Суспільний інтерес

ООН: третина мільйона людей у Північній Африці опинилися на межі голоду

Наталія Бойко

«Смерть стукає в наші двері», заявляють журналістам місцеві жителі

ФОТО: BBC

Більше третини мільйона людей на півночі Ефіопії відчувають гостру нестачу продовольства, а в ООН неофіційно говорять про голод. Про це повідомляє «Ліга.Новости» з посиланням на BBC.

У дослідженні, проведеному за підтримки Організації Об’єднаних Націй, стверджується, що близько 350 000 осіб в регіоні Тиграй, розташованому на кордоні з Еритреєю, а також в сусідніх Амхарі й Афарі, живуть в стані катастрофи за класифікацією ООН.

«Зараз голод, буде набагато гірше», – заявив глава управління ООН з координації гуманітарних питань Марк Лоукок після публікації дослідження.

Військові дії в Тиграї почалися в листопаді 2020 року, коли уряд Ефіопії почав наступ на сили Народного фронту звільнення Тиграя, який контролював тоді регіон. Наприкінці листопада прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі оголосив про завершення боїв, проте збройні сутички тривають досі. За повідомленнями журналістів, обидві сторони конфлікту неодноразово порушували права людини, тисячі людей загинули, близько 1,7 млн ​​людей були змушені покинути свої будинки.

Один із мешканців Тиграя розповів по телефону журналістам BBC, що за сім місяців військових дій урожай та худобу місцевих жителів розграбували. За його словами, їм не надали жодної допомоги, залишки врожаю, які їм вдалося заховати, закінчилися. «Смерть стукає в наші двері», – заявив він.

Оскільки для офіційного оголошення про голод необхідна точна відповідність суворим критеріям, у звіті ООН ситуація охарактеризована як «катастрофа» та загроза голоду в найближчі місяці. Водночас, багато експертів вважають, що дебати про визначення дріб’язкові та контрпродуктивні, а глава управління ООН з координації гуманітарних питань зважив за краще ігнорувати правила і наполягати на тому, що в регіоні голод, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за даними Організації Об’єднаних Націй, через пандемію, економічні кризи і військові конфлікти під загрозою голоду опинилися 34 мільйони жителів Землі.

Теги розділу

голод
Ефіопія
ООН
Эфиопия
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись