headerImage
Суспільний інтерес

Опитування: думки українців щодо відкриття ринку землі розділилися навпіл

Антон Годенко

Близько 60% громадян вважають, що людина повинна мати право продати свою землю, якщо захоче

Станом на середину серпня громадська думка стосовно купівлі-продажу землі була розділена: майже половина громадян виступила «за» продаж землі і майже така сама кількість – «проти». Такі дані соціологічного дослідження наводить Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

Як показує дослідження, з одного боку, 43% респондентів впевнені, що земля, у принципі, не може бути об’єктом купівлі-продажу. З іншого – 44% респондентів допускає купівлю-продаж, проте серед них немає одностайності щодо умов обігу землі: 19% респондентів вважає, що землю можна продавати тільки у тому разі, якщо покупці не будуть іноземними громадянами, а 11% вважає, що ринок землі можна відкривати у разі, якщо є обмеження на величину площі землі, що продається одній людині чи фірмі; 9% думає, що землю можна продавати, якщо буде закріплена мінімальна ціна; 4% респондентів впевнені, що продаж землі має відбуватися вільно і без обмежень. Не змогли визначитися з відповіддю 13% громадян.

Варто зазначити, що порівняно з 2019 роком, підтримка купівлі-продажу землі впала, а кількість тих, хто виступає проти, – зросла.

Також спостерігається певна тенденція: чим старшим є респондент, тим більш скептичною є його думка стосовно необхідності відкриття ринку землі.

Наприклад, те, що земля не може бути об’єктом купівлі-продажу, обирали частіше респонденти, старші 60 років – 57%. Серед молоді 18–29 років такої думки дотримуються лише 27% респондентів.

Показово, що найбільше переконаних противників купівлі-продажу сільськогосподарської землі серед респондентів, які схильні голосувати за «Опозиційну платформу – За життя» та «Батьківщину». Тоді як прихильники «Слуги народу» та «Європейської солідарності» переважно підтримують запровадження ринку землі за певних умов.

Водночас 58% громадян вважає, що людина, яка має у власності земельну ділянку, повинна мати право продати її, якщо захоче. Проти виступають лише 22%. Важливим є й той факт, що порівняно з червнем 2019 року, частка таких респондентів помітно зросла.

Загальноукраїнське дослідження проведено з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окремих окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2 022 респонденти віком від 18 років методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, оцінюючи зміни в сфері боротьби з корупцією протягом останнього року, тільки 14 відсотків громадян побачили позитивні кроки в зусиллях влади змінити що-небудь в цьому напрямку.

Земляринок
Опитування
poll6x
172

голоси

Голосування

Залишилось 9 днів 8 годин

Що є найбільшим фінансовим викликом для вас сьогодні?

У сучасних реаліях кожен із нас стикається з різними фінансовими труднощами. Ми хочемо краще зрозуміти, які витрати найбільше впливають на життя українців і що викликає найбільшу тривогу у повсякденних фінансових питаннях. Поділіться своєю думкою — це допоможе нам краще висвітлити реальні потреби людей і звернути увагу на важливі соціальні проблеми.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll6x
138

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 8 годин

Що, на вашу думку, найважливіше для відновлення та розвитку України?

Після років випробувань перед Україною стоїть завдання не лише відбудувати інфраструктуру, а й створити стабільне, сильне і справедливе суспільство. Ми хочемо дізнатися вашу думку: які пріоритети мають стати основою для відновлення та подальшого розвитку України?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись