headerImage
Суспільний інтерес

Під виглядом представників ОБСЄ через Україну намагалися прорватися сотні нелегалів

Антон Годенко

Завдяки отриманню «дипломатичного» імунітету, іноземці планували незаконно перетинати держкордони різних країн

В ході спецоперації у Києві нейтралізовано транснаціональне злочинне угруповання, яке підробляло посвідчення представників дипломатичної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) для переправлення нелегальних мігрантів. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Як зазначили у спецслужбі, фальшиві документи зловмисники збували своїм клієнтам. Серед них – вихідці з країн з підвищеною терористичною загрозою, у тому числі з Близького Сходу. У свою чергу іноземці використовували «посвідки» для уникнення прикордонних та митних процедур під виглядом учасників дипмісії.

За попередніми даними, за «послугами» зловмисників звертались сотні нелегалів. Через отримання «дипломатичного» імунітету, вони планували незаконно перетинати держкордони різних країн.

Встановлено, що до складу угруповання входило декілька жителів столиці. Для маскування протиправної діяльності, вони зареєстрували дві громадські організації та створили «відомчий» сайт, із назвами схожими на офіційні позначення дипломатичної місії.

Готову підробку зловмисники продавали за 1,5 тис. євро за одну «посвідку».

Правоохоронці затримали у Києві одного з організаторів угруповання під час передачі іноземцю фальшивого посвідчення.

В ході обшуків за адресами проживання ділків, а також у місцях виготовлення та зберігання підроблених документів було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та чорнові записи із доказами незаконних дій, підроблені посвідчення та печатки «громадських організацій».

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів та обрання судом мір запобіжних заходів.

Нагадаємо, для унеможливлення проникнення в Україну незаконних мігрантів на кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спеціальна прикордонна операція «Полісся», в якій бере участь чотири силових відомства з особовим складом і технікою.

мигрантимігрантинелегалОБСЕОБСЄСБУ
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 24 години

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишилось 3 дні 0 годин

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll7x
5

голосів

Голосування

Залишилось менше 1 години

На що Ви витратите "Вовину тисячу"?

З моменту запуску у дію чергової президентської "турботи" про підняття благополуччя трудящіх - початку виплати з 19 грудня минулого року 1 тисячі віртуальних гривень вакцинованим українцям, понад 6,1 млн громадян подали заявки на отримання цих коштів. Крім того, за три тижні бажаючі відкрили 7,1 млн карток у банках для нарахування виплат. У результаті таких дій станом на кінець року 638 млн гривень громадяни вже отримали від держави. На що Ви плануєте витратити "Вовину тисячу"?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись