headerImage
Політична мапа

Пів сотні вчених позбавили білоруського президента почесного звання

Антон Годенко

Виш уперше зіткнувся з вирішенням питання про анулювання звання, наданого державному діячеві

Вчена рада Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час таємного голосування 55 голосами позбавила самопроголошеного президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка звання Почесний доктор КНУ. Про це повідомляє пресслужба вишу.

Як зазначили у КНУ, підставою для такого рішення стало те, що колишній президент Білорусі, а нині – самопроголошений керівник цієї держави, Олександр Лукашенко впродовж останніх двох років розгорнув масштабну хвилю терору проти опозиції, регулярно наказує застосовувати тортури проти тисяч своїх співгромадян, вдається до актів «повітряного тероризму», публічно зневажає територіальну цілісність України, дозволяє собі обурливі висловлювання на адресу нашої держави та її керівництва. Вчена рада при ухваленні рішення також врахувала численні звернення університетської спільноти та позицію органів державної влади України.

Варто зазначити, що провідний український виш уперше стикається з питанням позбавлення видатного діяча почесного звання, а тому перед розглядом зазначеного питання Вчена рада внесла зміни до Положення про звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка». Зокрема, в нього було додано пункт, яким прописано підстави для позбавлення звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка».

При цьому у КНУ наголосили, що таке рішення не є виявом неповаги до білоруського народу, з яким українців продовжують єднати добросусідські відносини.

Нагадаємо, країни ЄС та Україна ухвалили рішення про заборону авіасполучення з Республікою Білорусь після примусової посадки в Мінську літака Ryanair і арешту опозиційного журналіста Романа Протасевича, який перебував на його борту.

Теги розділу

звання
Лукашенко
президент
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись