Українців хочуть зобов’язати платити абонентську плату на опалення, воду та вивіз сміття. Ці гроші потрібні для утримання і ремонт інфраструктури
Це передбачено Законом «Про житлово-комунальні послуги», пишуть «Українські новини».
Як зазначає видання, наразі в діючих тарифах витрати на утримання і ремонт інфраструктури не закладені, а з введенням абонентської плати гроші на це з’являться. Нововведення відклали до кінця карантину. Але зараз у Верховній Раді розглядають можливість ввести абонплату вже з 1 січня 2021 року.
Водночас є два варіанти перерахунку. Перший – мешканці об’єднуються всім будинком, наприклад, створюють ОСББ і підписують колективні договори на поставку води, тепла, вивезення сміття. Другий – кожен самостійно укладає індивідуальні угоди і платить абонплату.
При цьому розмір абонплати регулярно зростатиме, оскільки її прив’язали до розміру прожиткового мінімуму, який переглядають двічі на рік. Тому в 2021 р. абонплата може скласти більше, ніж 100 грн на місяць.
Яким буде розмір абонплати:
2 * прожитковий мінімум * 2,58 * 0,15 * К, * де:
- 2,58 – середня кількість осіб в сім’ї;
- 0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;
- К – коефіцієнт (для опалення і води – 0,019, для сміття – 0,009).
Зокрема, з грудня прожитковий мінімум в Україні становитиме 2 189 гривень. Таким чином абонплата на воду і опалення буде 32,19 грн, а на сміття – 15,2 гривень. Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць.
Нагадаємо, в серпні та вересні «Нафтогаз» різко підвищив ціни на газ для населення. Зокрема, у вересні ціна зросла на 45% – до 4,70 гривні за кубометр. У листопаді «Нафтогаз» знову підвищив ціну для клієнтів на 35% Ціна для населення у листопаді зросла через початок опалювального сезону – до 6,33 гривні.
Як повідомлялося раніше, в Україні люди похилого віку витрачають на опалення і гарячу воду чверть своїх доходів. Для більш молодого населення ця цифра складає 11%.