headerImage
Політична мапа

Половина громадян не відчула позитиву від децентралізації влади

Антон Годенко

На переконання третини українців, владу перебрали на себе місцеві «князьки»

Відповідаючи на запитання, чи відчули громадяни якісь результати використання коштів через зростання місцевих бюджетів у результаті проведеної у 2015 році децентралізації влади, 51% респондентів зазначили, що вони не відчули жодних змін. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба Центру ім.Разумкова.

За даними соцопитування, 24% відчули певні зміни на краще, а 15% – що відчули зміни лише на гірше.

Водночас порівняно з 2017 роком на 4% зменшилася частка респондентів, які не відчули змін, на 8% зросла частка тих, хто відчув позитивні зміни, і статистично значуще не змінилася частка тих, хто відчув негативні зміни.

Цікаво, що жителі сіл порівняно з жителями міст частіше помічають як позитивні – відповідно 28% і 22%, так і негативні зміни – відповідно 19% і 13%, і рідше говорять про відсутність змін – відповідно 45% і 54%.

Даючи відповідь на запитання, що дала децентралізація влади (тобто, переміщення багатьох функцій з центру на місця) громадянам, 32% опитаних зазначили, що вся влада опинилася в руках місцевих «князьків», 21% – що пришвидшилося спустошення сіл, селищ та деяких міст, 17% – що покращилася якість послуг для громадян, 14% – що відкрилися нові можливості для громадян впливати на владу.

При цьому сільські жителі частіше, ніж жителі міст, говорять про те, що відкрилися нові можливості для громадян впливати на владу (17,5% і 13%), що покращилася якість послуг для громадян (21% і 15%), що пришвидшилося спустошення сіл, селищ та деяких міст (26% і 18,5%), але рідше – про те, що вся влада опинилася в руках місцевих «князьків» (27% і 34%).

Опитування проводилося з 21 по 26 травня 2021 року. Методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів було опитано 2 017 чоловік віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окремих окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, кожен четвертий опитаний українець задоволений своїм життям – 25% респондентів оцінили свій загальний досвід життя в Україні добре, ще 51% – задовільно, а от інші 24% не задоволені якістю життя в Україні.

 

Теги розділу

влада
децентралізація
опитування
Останні новини
Опитування
poll7x
4 062

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 3 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 3 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись