headerImage
Суспільний інтерес

Понад сорок нардепів хочуть піднести українських чоловіків на п’єдестал пошани

Антон Годенко

Народні обранці вирішили встановити гендерну справедливість

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді України законопроєкт, який, у разі його ухвалення в сесійній залі, дозволить надавати чоловікам за виховання дітей почесне звання «Батько-герой». Відповідний проєкт закону за підписом 43 нардепів розміщено на офіційному сайті ВР.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, у статті 24 Конституції України вказано, що всі громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. А забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства є важливим завданням демократичної держави, у тому числі у сфері материнства та батьківства.

Водночас, згідно з частиною другою статті 5 Сімейного кодексу України, держава створює людині умови для материнства та батьківства, забезпечує охорону прав матері та батька, матеріально і морально заохочує і підтримує материнство та батьківство.

Разом з цим, на думку депутатів, не зважаючи на позитивні зрушення, у національному законодавстві все ще існують положення, які непропорційно урегульовують правовий статус жінок та чоловіків у сфері материнства і батьківства. Йдеться, серед іншого, про положення Закону України «Про державні нагороди України», а саме про почесне звання «Мати-героїня», відповідника якому для чоловіків-батьків на даний момент у законодавстві не визначено.

Крім того, впевнені «слуги народу», такий підхід суперечить принципам гендерної рівності.

«На наше переконання, враховуючи, що чоловіки також здійснюють вагомий внесок у виховання дітей у сім’ї, важливо запровадити почесне звання відповідник – «Батько-герой». Таке звання за аналогією може бути присвоєне чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому  законодавством порядку», – зазначили народні депутати.

Нагадаємо, цього року до всесвітнього Дня матері за указом Президента України 1 019 українок отримали почесне звання «Мати-героїня».

батькогеройзаконотец
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись