Виробники пропонують посилити контроль над продажем рецептурних препаратів
В Україні попит на антибіотики останнім часом за окремими категоріями ліків зріс у 4–10 разів. Про це повідомляє Асоціація «Виробники ліків України».
Як зазначили в Асоціації, згідно з даними МОЗ, аномальне зростання попиту на вказані препарати спровокувало появу у ЗМІ інформації про імовірне закінчення антимікробних препаратів як в роздрібній мережі, так і в госпітальному секторі.
У свою чергу представники дистриб’юторів, на підтвердження інформації про аномальний попит, повідомляють, що оптовики вже зараз не можуть виконати умови контрактів, порушують умови договорів як з аптеками, так і з лікарнями, та несуть штрафні санкції.
Згідно з інформацією виробників антимікробних препаратів, через такий стан речей плани виробництва на листопад та грудень поточного року вже неможливо переглянути. Разом із тим, підприємства можуть виконати замовлення держави на виробництво практично будь-якої кількості препаратів, у строк не менший ніж 4 місяці, оскільки головною умовою у даному випадку є одержання від постачальників субстанцій, що також займає певний час.
Для виходу із ситуації, яка склалася, виробники пропонують ввести державне замовлення на виробництво препарату з «ковідного» списку для визначених державою підприємств, за спрощеною процедурою, без проведення торгів, за прямою закупкою, що передбачена «карантинним» законодавством; закупити субстанції, для створення стратегічних запасів, з використанням механізмів державного резерву; внести зміни до чинних контрактів (з огляду на необхідність збільшення обсягів виробництва) шляхом укладення додаткових угод і посилити контроль за продажем рецептурних препаратів.
Нагадаємо, у жовтні в МОЗ заявили, що українські лікувальні заклади забезпечені медичними препаратами за кошти бюджетів 2018-2019 рр., в наявності – загальний залишок ліків на суму 5,4 млрд гривень.