Україна через Інтерпол добиватиметься арешту десятків суден за заходи до портів окупованого півострову
Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя встановлено ще 32 судна, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окуповану РФ АР Крим та за клопотаннями прокурорів автономії на вказані судна українськими судами накладено арешти. Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.
Як зазначили у відомстві, наразі прокуратура автономії планує направити до Українське бюро Інтерполу запит для внесення таких суден до бази розшуку та направити запити до іноземних держав про міжнародну правову допомогу з метою виконання накладених арештів.
Правоохоронці нагадали, що з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Проте, деякі іноземні судна, порушуючи законодавство, здійснюють заходи в Крим.
Таким чином заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів на території окупованого півострова кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.
Завдяки співпраці та спільним зусиллям прокуратури автономії, інших державних органів і громадських організацій за останні роки спостерігається істотне зменшення кількості іноземних суден, що заходять до закритих портів Криму: зі 162 до 15 на сьогоднішній час. До того ж іноземні судна з провідних морських держав до Криму не заходять. Натомість, порушують законодавство переважно судна під прапором Росії, інколи Сирії, Єгипту, Лівану, тобто країн, з якими відсутня міжнародна співпраця у цьому напрямі.
Нагадаємо, українські правоохоронці встановили та наклали арешти на 109 літаків російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова АР Крим, порушуючи тим самим міжнародні правила польотів та законодавство України.