Переважна більшість іноземних порушників сплачує штрафи добровільно
За три місяці впровадження відповідальності власникам і керманичам автомобілів з європейською реєстрацією прикордонники отримали від співробітників МВС інформацію про майже 2 тисячі зафіксованих порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.
За вказаний період прикордонники в пунктах пропуску вручили майже 770 правопорушникам копії постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення Правил дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі.
При цьому, як зауважили прикордонники, близько 80% осіб, яким вручені такі копії постанов, оплатили штрафи.
Варто зазначити, що у разі несплати штрафу протягом 30-денного терміну, іноземці отримують рішення про заборону в’їзду в Україну.
Водночас лідерами серед порушників ПДР в Україні є громадяни Молдови. Наступними у «рейтингу» йдуть громадяни Білорусі, РФ, а також Польщі.
У прикордонній службі наголосили, що притягнення іноземних водіїв-порушників до відповідальності реалізується МВС разом із Держприкордонслужбою. Інформаційна взаємодія дозволяє встановлювати порушників, які заїхали в Україну на транспортних засобах іноземної реєстрації, та в подальшому притягувати їх до відповідальності. При в’їзді в Україну таких авто прикордонники вносять в базу даних номер машини, прізвище й ім’я водія та його паспортні дані. Якщо на цій машині перевищать швидкість, між Державною прикордонною службою і Національною поліцією відбувається автоматичний обмін інформацією. Співробітники поліції отримують необхідні дані для складання постанови про порушення Правил дорожнього руху. Далі, після її винесення, постанова знову потрапляє в цю базу даних, яка автоматично спрацьовує на порушника під час перетину ним кордону.
Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України найближчим часом зареєструє у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає притягнення представників дипломатичного корпусу до адміністративної відповідальності, за порушення Правил дорожнього руху в Україні.