Цей закон декілька разів критикував президент РФ Володимир Путін – він вважає, що в законі про корінні народи України мають згадуватися насамперед росіяни
Ілюстративне фото/rbc.ua
Президент Володимир Зеленський підписав поданий ним же до парламенту і прийнятий 1 липня парламентом Закон «Про корінні народи України» (законопроєкт № 1616-IX).
Закон визначає, що корінними народами України, які сформувались у Криму й які не мають своєї держави, є кримські татари, караїми та кримчаки.
Законом забороняється заперечення існування цих народів. Ці народи мають право на свої представницькі органи, свої засоби масової інформації та на отримання державної підтримки цими представницькими органами і ЗМІ. Представницькі органи цих народів можуть брати участь у міжнародному представництві.
У період розгляду законопроєкту № 1616-IX у Верховній Раді про нього двічі критично висловився президент РФ Володимир Путін. Так, в інтерв’ю телеканалу «Росія-1» він порівняв законопроєкт про корінні народи України з антисемітськими законами Третього Рейху, заодно нагадавши про єврейське походження Володимира Зеленського (Путін вважає, що відсутність росіян у списку корінних народів України подібна до Голокосту).
Потім у ході «Прямої лінії з Володимиром Путіним» останній ще раз зазначив: «Важко пояснити проєкт закону, в якому російський народ оголошується некорінним на території України. Годі збагнути: споконвіку тут жили російські люди, і тепер вони оголошуються некорінними. Що це таке? До чого це призведе? Це призведе до того, що частина людей може виїхати, але куди їхати-то – квартира, робота і так далі, тоді будуть змушені переписуватися [українцями], аби не відчувати себе людьми другого сорту, це призведе до скорочення загального числа росіян. Це можна порівняти за своїми наслідками із застосуванням якоїсь зброї масового ураження, це серйозна справа».
Нагадаємо, соціологи встановили, якою мовою говорять українці вдома.